Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Čvn 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
15/06  So 10:20
Nejbližší akce / Hraničářská výprava

Hraničářská výprava na hrad Střekov

V roce 2019 uplynulo 700 let od první zmínky o hradě Střekov. Výprava na Hrad povede z Kojetic přes Vysoký Ostrý a Novou Ves. Po návštěvě hradu se účastníci odeberou na střekovské nábřeží na akci Nábřeží žije!

Galerie

Fotosoutěž Ulov barák

16/06  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem / Kino

Pohádka naruby + výtvarná dílna

Možná, že se Sněhurkou a Karkulkou to bylo celé nějak jinak. Možná, že vlk nebyl jenom jeden. A možná, že se všichni tak trochu znali. Za oběma hrdinkami se v tomto případě vypravíme do velkého města. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti od 6 let.
Velká Británie, 2018, 60 min, DABING

18/06  Út 10:00
Dopolední kino / Vhodné pro seniory

Prado – sbírka plná divů

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument o slavném španělském Museo del Prado má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh.
Itálie, režie Valeria Parisi, 2019, 90 min

19/06  St 19:30
Krátké filmy

iShorts: Krátké filmy ze Sundance 2019

Exkluzivní program toho nejlepšího z krátkometrážní tvorby – výběr krátkých filmů z MFF v Sundance! Ten je považován za jeden z nejprestižnějších světových festivalů a celá řada tvůrců zahájila svou hvězdnou kariéru právě zde.

20/06  Čt 15:00
Galerie Hraničář / Projekce / Vhodné pro seniory

U kávy o architektuře

Přijďte si posedět do Galerie Hraničář a vrátit se ve svých vzpomínkách do doby, kdy prim hrála výstavba panelových sídlišť. Pustíme si krátkometrážní film k navození atmosféry a společně zavzpomínáme, jak vznikala novodobá podoba města Ústí nad Labem.

20/06  Čt 19:30
Café ve Foyer

Jam Session #2

Další z hudebních večerů v baru Hraničáře. Pokaždé čekejte jiný výběr muzikantů, kteří si v improvizaci rozumí.

21/06  Pá 16:00
Divadlo / Koncert / Workshop

kultura.festival

Odpolední a večerní rodinný program k zahájení přeshraničního projektu kultura.digital, který se zabývá propojením kulturních institucí severních Čech a Saska.

21/06  Pá 18:00
Divadlo / Tanec Praha

LEGOrytmus

Pouliční divadlo se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se velmi snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem. Skrze téma sportu nabízí cesty, jak přemýšlet o naší společnosti.

23/06  Ne 15:00
Nedělní kino

Neviditelné

Empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, nevzdávají se a berou situaci do vlastních rukou.
Francie, režie Louis-Julien Petit, 2018, 102 min

25/06  Út 19:30
Kino

Brankář

Životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Díky svým schopnostem a vytrvalosti se dokázal z nenáviděného „nácka“ stát britským národním hrdinou.
D / UK, režie Marcus H. Rosenmüller, 2018, 120 min

27/06  Čt 20:00
Koncert

Ceschi (US)

Rapper a písničkář přeskakující z žánru na žánr. V nejlepším slova smyslu chytlavé akustické písničky se plynule prolínají s hity, do kterých Ceschi střílí slova s kadencí kulometu a přesvědčivostí vizionáře. Nedělá mu problém dát popový hit a další skladbu odehrát jen s akustickou kytarou přímo mezi diváky.

29/06  So 09:58
Hraničářská výprava

Bordelácká výprava

Výprava nás zavede do nepříliš známých částí okresu Děčín. Jeden z významných ústeckých historiků kdysi prohlásil, že zde žijí 'bordeláčtí lidé'. Tento výrok vzbudil četné kontroverze. Cestou se můžete těšit na nevšední vyhlídková místa, skládku tuhého komunálního odpadu či starý dělnický lidový dům.

27/11  St 20:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

Fotosoutěž Ulov barák
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.