Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Podcasty

Rozhovor s Martinem Duškem

Rozhovor s režisérem Martinem Duškem, autorem filmu Jáma a Rypadlo o jezeru Milada a aktivním občanském přístupu.

Autoři: Hana Kokšalová, Barbora Kropáčková
Hudba, zvuk: Polina Khatsenka (@mudaki)

Další podcasty

 

Pracovní listy Vladimíre, pojďme do Labe!

Stáhněte si a vytiskněte naše pracovní listy zaměřené na ústeckou architekturu. Najdete v nich celou řadu tvůrčích úkolů, logických hádanek, ale i zajímavostí o Ústí a budovách, kolem kterých chodíte každý den. Potřebovat budete jen nůžky, lepidlo a pastelky nebo fixy.

→ Vladimíre, pojďme do Labe – pracovní listy – černobílé
→ Vladimíre, pojďme do Labe – pracovní listy – barevné

Pracovní listy vznikly v rámci doprovodného programu k výstavnímu projektu Sluneční město: Architektonické dědictví z let 1948–1989 a za podpory Nadace české architektury

Program pro školy 2020/2021

Ucelený program pro MŠ, ZŠ/ZUŠ, SŠ a další školská zařízení doplňující předškolní a školní výuku s ohledem na Rámcové vzdělávací programy, zejména průřezová témata. Tvoří ho tři programové oblasti, které lze mezi sebou kombinovat.

Tym našich zkušenych pedagogů, lektorů a aktivních umělců spolupracuje s mnoha regionálními i celostátnámi institucemi. Společně tak návštěvníky nejen vzdělávají, ale kultivují i jejich vkus. Snaží se posilovat sociální vazby žáků tím, že jim zprostředkují kouzlo a sílu společně sdíleného zážitku i mimo jejich obvyklý virtuální svět.

Nabídka programu pro školy [PDF]

Plošková animace aneb vytvořte si vlastní film

Plošková animace je jednou z nejstarších animačních technik. Spočívá ve skládání jednotlivých statických fotografických snímků, které po rychlém přehrání navodí iluzi pohybu. K její tvorbě se využívají převážně dvourozměrné rekvizity, jako jsou například vystříhané obrázky z papírů nebo textilu. Kreativitě se ovšem meze nekladou a použít můžete cokoliv z vašeho okolí. Potřebujete k tomu jen mobilní telefon, improvizovaný stativ a několik věcí, které najdete doma. Tak hurá do toho!

Všechny díly ploškové animace

Forget Heritage

BCAA System: Oblohou dolů

Videoprojekce umožňuje nahlédnout do nitra země, pracuje s prohozením perspektiv a zmatením směrů, kde se v jednom víru mísí minulost, přítomnost i budoucnost. Co najdeme, když budeme kopat příliš dlouho? Hluboký čas zhmotněný ve vrstvách hornin se stáčí červí dírou do krajin budoucnosti, nad jejichž růstem možná nemáme žádnou moc. A přece tu stojí můstky, lanka a podpěry. Kdo se stará o svět naruby?

Videoprojekce probíhá každý den od 18–24 h před vstupem do budovy Veřejného sálu Hraničář.

více o projektu Forget Heritage