Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Říj 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
17/10  Čt 20:00
Nejbližší akce / Divadlo / Festival KULT

Divadlo Bufet: Jacek staví dům

Divadelní fight-specific na hraně poetik. Co to je? Takhle se to přece nedělá! Pozorujte Jácíčka a Veverku z knihy Daisy Mrázkové na návštěvě u Larse von Triera, třeba.

Galerie

Časopis

20/10  Ne 15:00
Kino / Hraničář (nejen) dětem

Alita: Bojový anděl

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido objeví Alitu, poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. USA / CDN / RA, režie Robert Rodriguez, 2019, 122 min, DABING

20/10  Ne 15:00
Workshop / Forget Heritage

Flipbooky

Flipbook je nejstarší animační technika, která nás nepřestává bavit ani v dnešní digitální době. Její kouzlo spočívá v jednoduchosti a v dostupnosti. Výtvarná dílna s grafikem a ilustrátorem Martinem Raudenským.

22/10  Út 10:00
Dopolední kino / Vhodné pro seniory

Gauguin na Tahiti – ztracený ráj

Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina.
Itálie, režie Claudio Poli, 2019, 87 min

22/10  Út 17:00
Kino

Gauguin na Tahiti – ztracený ráj

Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina.
Itálie, režie Claudio Poli, 2019, 87 min

22/10  Út 18:00
Přednáška / Ústečtí filozofové

Hynek Tippelt – Spinoza, to není dívčí jméno.

Slavní filozofové byli ve svých úvahách často staletí napřed, a tak bývá například celá moderna chápána ve znamení myšlení Reného Descarta. Spinoza podrobil jeho učení podstatné opravě a rozpracoval systém, který může být v mnoha ohledech inspirativní dnes.

22/10  Út 19:30
Kino

Budiž světlo

Poklidnou vánoční atmosféru naruší šokující události kolem polovojenské mládežnické skupiny, jež otřásly místní komunitou. Působivé drama o síle a křehkosti rodinných pout, o individuální zodpovědnosti ve světě, kde xenofobie vítězí nad soucitem s bližním. ČR / SR, režie Marko Škop, 2019, 93 min

23/10  St 18:00
Galerie Hraničář / Diskuze

Sdílny generací

Diskuze k tématu podpora mezigeneračního sdílení a předávání zkušeností; nabourání představy a stereotypu o stárnutí jako pasivitě, rigiditě i pomalosti.

23/10  St 19:00
Hraničář zve

TALK SHOW Dobkovice

Veřejné natáčení pořadu Talk Show – Dobkovice. Nenechte si ujít sedmý díl úspěšného pořadu, kde na pověstný gauč usedne herec Václav Vydra, režisér Jakub Kohák a vítězka Masterchef Česko 2019 Kristina Nemčková.

24/10  Čt 18:00
Kino

Surf Film Festival

Na Ústí se valí vlny s prvním ročníkem Surf Film Festivalu! Pečlivá selekce domácích a zahraničních filmů vás přenese z podzimní Evropy na pobřeží světových oceánů. Aloha!

25/10  Pá 20:00
Kino

Párty Hárd

Kontroverzní rapper Marty Pohl alias Řezník vypustil do světa teenagerskou komedii. Něco tak šíleného v Česku pravděpodobně ještě nevzniklo. Projekce filmu za účasti tvůrců.
Česko, režie Martin Pohl, 2019, 62 min

26/10  So 19:00
Koncert

Mikoláš Chadima a Mona Mur hrají Tagesnotizen Jürgena Fuchse

Zahájení festivalu výjimečným koncertem Mikoláše Chadimy, jeho souboru MCH Band a německé punkové zpěvačky Mony Mur, který bude poctou Jürgenu Fuchsovi, východoněmeckému disidentovi a básníkovi. Pořádá Collegium Bohemicum.

27/10  Ne 15:00
Nedělní kino

Bolest a sláva

Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Film vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději.
Španělsko, režie Pedro Almodóvar, 2019, 108 min

29/10  Út 10:00
Kino Aussig

Bornholmer Straße

Odpoledne 9. listopadu 1989 východoněmecký politik Günter Schabowski přečetl prohlášení, které ve prospěch občanů komunistického státu zásadně měnilo podmínky pro cestování do zahraničí, a to včetně zemí Západu. První přechod se nacházel v Bornholmské ulici před Böseho mostem. Německo, režie Christian Schwochow, 2014, 90 min

29/10  Út 17:00
Kino Aussig

Bornholmer Straße

Odpoledne 9. listopadu 1989 východoněmecký politik Günter Schabowski přečetl prohlášení, které ve prospěch občanů komunistického státu zásadně měnilo podmínky pro cestování do zahraničí, a to včetně zemí Západu. První přechod se nacházel v Bornholmské ulici před Böseho mostem. Německo, režie Christian Schwochow, 2014, 90 min

29/10  Út 19:30
Kino

Parazit

Černá komedie režiséra sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy?
Jižní Korea, režie Bong Joon-ho, 2019, 132 min

30/10  St 19:30
Kino / Diskuze / Týden s FŽP

Ozvěny Ekofilmu

Výběr nejlepších a nejzajímavějších filmů z letošního Ekofilmu, nejstaršího mezinárodního filmového festivalu s tematikou životního prostředí v Evropě. Každý rok festival otevírá některé z aktuálních environmentálních témat současnosti – letos jím je ‚Příroda – naše dědictví‘.

31/10  Čt 18:00
Diskuze / Týden s FŽP

Boj o naději

Veřejná debata, která představí současné dění v environmentální problematice, trendy a vize budoucího vývoje a podněty k budoucímu rozvoji pro jednotlivce i organizace. Účastníci budou ze státních i nevládních organizací, soukromé podnikatelské sféry i z akademických kruhů.

31/10  Čt 20:00
Café ve Foyer

Jam Session #4

Další z hudebních večerů v baru Hraničáře. Pokaždé čekejte jiný výběr muzikantů, kteří si v improvizaci rozumí.

03/11  Ne 15:00
Kino / Workshop / Týden s FŽP

Kniha džunglí + workshop pro děti

Kniha džunglí v sobě přirozeně snoubí výkony herců s fotorealistickou počítačovou animací zvířat a prostředí. Diváci se ocitnou v příběhu zasazeném do okouzlujícího a životem překypujícího prostředí džungle. USA / UK, režie Jon Favreau, 2016, 106 min, DABING

15/11  Pá 20:30
Koncert / Festival ilustrace a komiksu

Zvíře jménem Podzim

Až osmnáctičlenný hudební orchestr kolem Jakuba Königa (aka Kittchen). Letošní cesta podzimem se nese v duchu druhého vydaného alba s názvem Září.

27/11  St 20:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.