Loading...

Analog Fest

Nultý ročník festivalu analogových médií

Když se řekne analog, většině lidí naskočí asociace s parním strojem. Zastavte se a zjistěte, jak je to doopravdy. Film, hudba, fotka to je Analog Fest.

26. – 28. 4. 2024

I v dnešní digitální době mají analogová média (film, fotografie, hudba) svoje místo v tvorbě mnoha autorů. Právě pro to jsme se rozhodli uspořádat tento festival. Nejde nám jen o nostalgické vzpomínání, ale hlavně ukázat, že tato média mají stále co říci. Dramaturgicky jsme jej pojali jako cestu časem od 60 let do současnosti.

Festival nabídne projekce z 35mm a 16mm filmového pásu, workshopy klasické fotografie i hudební produkci. Vše v analogovém hávu. Dojde i na debaty s tvůrci, pro které je kouzlo chemických procesů v temné komoře běžnou součástí života. Na své si přijdou i nadšenci do techniky, které necháme nahlédnout do zákulisí promítačů. Děti si vyzkouší ploškovou animaci, kterou se proslavil třeba Karel Zeman. Nebo proniknou do tajů vzniku fotografie ve formě techniky zvané Strukáž. Zkrátka víkend plný zábavy a vůně celulózového pásu.

Tipy na ubytování v nejbližším okolí

Ceny:

Akreditace:

  • základní (3 dny) - 390 Kč
  • zvýhodněná (3 dny, studenti, senioři) - 250 Kč

V rámci akreditace máte volný vstup na filmové projekce a doprovodný program.

Akreditace je možné zakoupit v on-line předprodeji nebo na místě.

Chtěli byste zhlédnout jen některý z festivalových snímků? Není problém, každý má i samostatné vstupné. Detaily najdete v událostech jednotlivých filmů.

Workshopy mají samostatné vstupné.

Na doprovodný program je dobrovolné vstupné.TISKOVÉ MATERIÁLY

 

Program:

PÁ 26. 4. 2024

SO 27. 4. 2024

NE 28. 4. 2024

 

 

Loading...