Loading...

V rámci Festivalu ilustrace a komiksu jsme pro vás připravili speciální nabídku workshopů.

Náhrobní grafika

FIK, workshop
nahrobni-pismo
Workshop náhrobní grafiky uvádí žáky do problematiky přizpůsobení se typografií do nastaveného formátu. Pomocí ohně si sami určíme prostor pro následně vznikají koláž. V prostředí hřbitovní estetiky žáci umisťují dekor pomocí šablon a vytváří tak kolážovitou kompozici náhrobní grafiky. Podle vzorů děl Václava Hollara, Josefa Váchala či herečky Emy Destinové se přeneseme skrz dějiny nejznámějších českých okultistů a mystiků do současné grafické tvorby. Vyzkoušíme si novou formu výtvarné techniky s grafickým práškem v kombinaci s kouřovými efekty a zasadíme jej do okultního podhoubí.
Více informací

Workshop slepotisku

FIK, workshop
slepotisk
Tisknout se dá poslepu a bez barev! Nevěříte? Přijďte si s námi vytvořit svojí duchařskou grafiku a vyzkoušet si techniku slepotisku, která zdobila středověké knihy v knihovnách každého hradu. Můžeš si s námi vyřezat vlastní motiv do dřeva/lina nebo využít už připravené předměty, které se následně pomocí lisu otisknou na ruční papír.
Více informací

Savování duchů do textilu

FIK, workshop
savovani_duchu
Savování je super způsob, jak oživit staré nenošené kousky ze skříně a dát jim nový život. Je to poměrně jednoduché a taky levné, takže se toho nemusíte vůbec bát. Se savem se nejlépe pracuje na látkách z přírodních materiálů jako je např. bavlna. Fantazii se ale meze nekladou a zkusit se dá kreslit na cokoliv. Pozor! Často je práce se savem dost experiment a je dost možné, že výsledek bude trochu překvapení — v tom je ale ta krása! Oblečení si doneste vlastní.
Více informací

Duchové v animaci

FIK, kino
duchove-v-animaci
Pásmo filmů navazuje na téma festivalu a chce prezentovat různé výtvarné i obsahové přístupy k tvorbě animovaného filmu a vášně pro tvorbu. Výběr filmů sestavila Michaela Režová, doktorandka Ateliéru filmové a televizní grafiky UMPRUM.
Více informací
Loading...