News to your email

28. 05. 2022   So   17:30

Atentát + beseda k filmu

CZ, režie Jiří Sequens st., 1946, 100 min

Film Jiřího Sequense Atentát nás vrací doprostřed jednoho z nejtěžších období českého národa, do doby nacistické okupace. Napínavým způsobem vypráví o činu, který má významné místo v dějinách druhé světové války: o atentátu na nejvyššího představitele nacistické moci v českých zemích, zastupujícího říšského protektora SS Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Podává široký obraz této události a pokouší se o postižení nejrůznějších souvislostí. Zvlášť sugestivně pak zachycuje závěrečný hrdinský boj parašutistů v kostele v Resslově ulici v Praze. (Bontonfilm)

Po filmu následuje beseda s publicistou Pavlem Šmejkalem.

Pavel Šmejkal (*1966) je český novinář, publicista a redaktor. Po studiu českého jazyka a pedagogiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pracoval jako redaktor (editor) v redakcích časopisu Strategie a deníku Lidové noviny. Do roku 2019 byl šéfredaktorem českého populárně-vědeckého časopisu (měsíčníku) 21. století, poté do konce roku 2021 měsíčníku Svět na dlani. V současné době působí jako editor v internetovém deníku Forum24. Ve své samostatné nebo spoluautorské publikační činnosti se zaměřuje na tematiku domácího protiněmeckého odboje za druhé světové války.

Objednávka vstupenek

Typ lístku Cena Počet míst
základní 150 Kč
snížené
studenti, senioři, ZTP/P
110 Kč
s láskou pro Hraničář
1x základní vstupné + 50 Kč na podporu Hraničáře
200 Kč

Odesláním rezervace souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.


Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Pokladna je otevřena vždy 1 hodinu před akcí.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.