News to your email

BLOG – prostor pro mezioborový dialog a kreativitu

Hraničář

4 důvody, proč chodit do kina do Hraničáře

Nebojte, nebude následovat další z plačtivých článků o tom, že ani po rozvolnění nepřišel tolik očekávaný návrat k normálu. Ačkoliv se se slabou návštěvností podle všeho momentálně perou snad všechna menší kina po republice. Spíše bych vás rád pozval zpátky do našich sedaček a dal vám pár důvodů, proč dorazit právě do Hraničáře.

Číst více ›

Není čas ztrácet čas

Když se zeptáte Ústečáků na jejich rodné město nebo těch, kteří Ústí nad Labem delší dobu různorodě využívají, začne z nich většina verbálně brečet a hostilně ho nazývat nevybíravým mixem slov.

Číst více ›

Hraničář chystá na příští opravdové filmové lahůdky

Ústí nad Labem, 2. dubna 2015 Nejúspěšnější film 22. ročníku Českých lvů a nejlepší britský film roku 1964 – to jsou lákadla veřejného sálu Hraničář v nadcházejícím týdnu. Hned v úterý 7. dubna uvede Cestu ven od režiséra Petra Václava, kde v hlavní roli zazářila „neherečka“ Klaudia Dudová z Ústí nad Labem. Sobotní večer 11. dubna zase navnadí milovníky hudby Beatles – na programu je snímek Perný den, který připomene největší hity této legendární skupiny. Tečku za programem povelikonočního týdne udělá v neděli 12. dubna komorní hra Činoheráku Ústí Hlas srdce od Františka Marka.

Číst více ›