Loading...

Hraničářská letní škola environmentální výchovy pro děti (příměstský tábor). Hry, dílny, výlety a exkurze mohou poskytnout odlehčovací program pro rodiny v době pokoronavirové.

Mají vaše děti rády přírodu, baví je její poznávání a chtějí trávit víc času venku s kamarády? Líbí se jim tvoření a budou nadšené, když při něm využijí i trochu netradiční materiál, který najdeme v přírodě? Tak to jste zvolili správně zájem o první ročník hraničářské letní školy pro děti, která je zaměřená na poznávání krajiny a vedení ke kladnému vztahu ke všemu živému.

Během výletů do přírody se zkušenými lektory se děti seznámí pomocí jednoduchých i složitějších pokusů a názorných ukázek v podobě her a cvičení s tématem vody v krajině. Kde se voda bere? Kam teče, co v ní žije a jak ovlivňuje celou krajinu? Proč je dnes vody málo? Při hrách a aktivitách děti popřemýšlí o koloběhu vody i příčinách a dopadech jeho narušení. Zábavnou formou se dozví, jaké jsou typy rekultivací od stavění funkčních modelů, vytváření hraček z recyklovatelných materiálů. Cílem je porozumět důležitosti změn, které mají dopad nejen na krajinu, ale i na člověka s ohledem na lokální prostředí severních čech s desítkami kilometrů povrchových uhelných dolů procházejících obnovou, která přináší zásadní změnu v tomto regionu.

Termín: 20—24/7 2020 (Po—Pá) / 8—16 h.
Dopoledne v galerii, odpoledne venku.

Pro děti od 6 do 14 let. Max. kapacita 15 dětí.

Lektorky: Barbora Kropáčková, Hanka Kokšalová a Klára Vlachová.

Registrace na skoly@hranicar-usti.cz. Potvrzení o registraci a další informace vám následně zašleme na e-mail.

Cena: 2.200 Kč / zahrnuje náklady na materiál, pracovní pomůcky a obědy (bez svačiny).

Pokud se hlásí dvě a více dětí na letní školu Hraničář, nabízíme rodinnou slevu ve výši 200 Kč na dítě.  Pokud by některé rodiny byly v komplikované finanční situaci, můžeme se individuálně domluvit na snížené ceně školy.

Loading...