Ulov barák!

Ústí nad Labem je urbanistická divočina s pestrou architekturou, kde je možné najít a ulovit všelijaké zvláštnosti. V následujících týdnech bude naším cílem prozkoumat okolní městskou džungli a objevit ty nejzajímavější architektonické kousky.

Připojíte se?

Vyfoťte nejzajímavější budovy nebo architektonická řešení vždy podle aktuální výzvy a pomozte nám odhalit skryté krásy Ústí. Některé budovy možná čekají jen na to, až Vy světu ukážete, v čem jsou jedinečné.

Lov probíhá ve formě fotosoutěže složené z pěti samostatných výzev. Každé tři týdny vždy v neděli večer vyhlásíme výzvu novou. Z každé výzvy pak budou vybrány tři fotografie. Pozor! Nejde jen o samotnou budovu, tu může vyfotit více lovců, ale o celkový dojem z fotografie. Dejte si proto záležet, lov je nemilosrdný.

Výherce odměníme během slavnostního ukončení výstavního projektu, které se uskuteční v rámci festivalu Léto na ulici v druhé polovině července. Kromě samozřejmé lovecké trofeje, kterou si budou moci připíchnout nad rodinný krb, obdrží výherci i další hraničářské ceny. Fotosoutěž je součástí doprovodného programu výstavy Sluneční město.    

Výzva #5: Ulov barák jako ty

Výzva byla uzavřena v neděli 7. 7. 2019 ve 22:00. Dneska je v módě jezdit do Afriky nebo do Jižní Ameriky, aby člověk našel v lůnu přírody svoje duchovní zvíře. V Ústí nad Labem je to podobné. Jen to není lůno přírody, ale městská džungle. A není to zvíře, ale barák. Poslední výzva naší fotosoutěže tedy zní: Najdi barák, který je jako ty a udělej si s ním selfie. Ovládni umění selfie a ulov barák, který je tvým duchovním dvojčetem.

Výzva #4: Ulov výjimečný detail

Výzva byla uzavřena v neděli 23. 6. 2019 ve 22:00. Máte dobré oko? Na další výzvu ho totiž budete potřebovat. Tentokrát jdeme po detailech. Na sídlištích, na historických budovách, na úřadech, všude, kde jsou budovy a i tam, kde nejsou, se mohou skrývat unikátní architektonické prvky. Je možné, že dnes už o některých víte jenom vy. Odhalte je světu, zachyťte je na fotografii. Buďte ale pečliví, všichni víme, že ďábel tkví v detailu. 

Výzva #3: Ulov nejzajímavější pár

Výzva byla uzavřena v neděli 2. 6. 2019 ve 22:00. Stromy kvetou, sluníčko svítí, příroda po zimě zase ožívá. Máj je zkrátka lásky čas, a proto ho věnujeme párům. Tentokrát si do výbavy přibalte raději široký objektiv, protože budete fotit po dvou. Vypravte se do městské džungle a ulovte do naší galerie nejzajímavější pár. Tedy dvojici baráků, které k sobě výjimečně ladí, nebo naopak tvoří divoký kontrast.

Výzva #2: Ulov nejskrytější barák

Výzva byla uzavřena v neděli 12. 5. 2019 ve 22:00. V rámci druhé výzvy se vypravte do míst, o kterých ostatní nevědí. Najděte exempláře skryté před zraky Ústečanů a odhalte je v naší lovecké galerii. Vyfoťte budovu, která by si podle vás zasloužila více pozornosti. Pamatujte ale, že pod svícnem může být kolikrát největší tma. Občas stačí jen zvednou hlavu a objevit skrytou krásu budovy, kolem které chodíte třeba celý život.

Výzva #1: Ulov nejoblíbenější barák

Výzva byla uzavřena k 14. 4. 2019 ve 22:00. Na začátek něco jednoduchého, ať se nám příliš nezadýcháte. Každý má někde v Ústí budovu, která mu přirostla k srdci. Zachyťte její kouzlo i pro ostatní. Vyfoťte svoji nejoblíbenější budovu v Ústí nad Labem. Než se do toho ale pustíte, zkuste se zamyslet, čím si vás zrovna tahle budova získala, a právě to se pokuste přenést do své fotografie.

Lovu zdar!

 

Odeslat trofej

Termín fotosoutěže: 17. 3. – 30. 6. 2019
Počet výzev: 5
Počet vybraných fotografií: 15 (3 z každé výzvy)
Výstup: výstava vytištěných fotek ve foyer Veřejného sálu Hraničář, pohlednice
Výběr vítězů: kolektiv Hraničáře, oslovené osobnosti (bude upřesněno v rámci dané výzvy), veřejnost na FB
Vyhlášení vítězů: 19. 7. 2019 (první pátek festivalu Léto na ulici)

Podmínky projektu a uveřejnění fotografií:

 • Organizátorem soutěže "Ulov barák" je Veřejný sál Hraničář, spolek, Prokopa Diviše 1812/7, 400 01 Ústí nad Labem.
 • Zasláním fotografie a případného komentáře (dále jen “obsah”) dáváte souhlas s jejich zveřejněním na webových stránkách http://hranicar-usti.cz, v tištěné či elektronické verzi v Galerii Hraničář a v tištěné verzi v podobě klasických pohlednic.
 • Zasláním obsahu potvrzujete, že jste jeho autorem, nebo že máte od autora patřičný souhlas k šíření jeho díla.
 • Zasláním obsahu se vzdáváte nároku na honorář.
 • Vyhrazujeme si právo dle uvážení vybraný obsah nezveřejnit, přičemž každý příspěvek bude před zveřejněním schvalován pověřeným administrátorem.
 • Vyhrazujeme si právo nezveřejnit nepovolený obsah nebo obsah, který svou povahou odpovídá SPAMu. Nepovoleným obsahem se rozumí:
  • odporující dobrým mravům,
  • v rozporu s právními předpisy a podmínkami pro zveřejňování fotografií,
  • poškozující svým obsahem třetí osobu,
  • porušující autorský zákon,
  • porušující osobní svobodu, potlačující práva či zákony ČR,
  • s pornografickým podtextem nebo zobrazující obrazový materiál nahých dětí,
  • zveřejněný s komerčním účelem,
  • propagující rasovou, národnostní, náboženskou nebo jinou nesnášenlivost, násilí či diskriminaci, nezákonné aktivity nebo vulgarismy.