Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Veřejný sál Hraničář

Veřejná platforma pro kulturu ve městě – Fórum pro spolupráci v oblasti kultury

V česko-německé platformě pro výměnu a spolupráci sdružujeme nezávislé umělecké a kulturní organizace v pohraničí severních Čech a Saska. Naším cílem je vytvořit dlouhodobé fórum, které by společně jednalo a navzájem se podporovalo.

Výzkumné cesty v těchto regionech jsou začátkem pro vzájemné poznání aktérů, jejich potřeb, výzev a potenciálů každého místa. Po tomto výzkumu následují workshopy za účelem definování společných cílů a strategií pro propojení platformy a vytvoření rámcových oblastí aktivit dle kulturní praxe v přeshraničním regionu, a to v následujících tématech:

  1. Organizační struktury a modely financování.
  2. Kulturní vzdělávání, zapojení veřejnosti a občanská angažovanost.
  3. Síťování, partnerství a sdružení s místními komunitami, vzdělávacími institucemi, správními orgány a soukromým sektorem.
  4. Navrhování a tvorba pravidel, zastupování kulturních zájmů a doporučení k akci.
  5. Regionální a lokální rozvoj, strategie revitalizace a opětovného využití.
  6. Kreativní průmysly, sociální podnikání a cestovní ruch.

Závěrečnou etapou je dvoudílné sympozium s příspěvky pocházejícími z České republiky a Německa (diskuze, umělecké intervence, performance a mnoho dalších). Mimo to představí sympozium perspektivy platformy a dá impulsy pro budoucí projekty ve vzájemné spolupráci.

Projekt je financován Evropskou unií a se koná s finanční podporou Česko-německý fond budoucnosti. GEH8 Kunstraum und Ateliers e.V je financován nadací pro kulturu Svobodného státu Sasko a městem Drážďany, Veřejný sál Hraničář je financován Statutárním městem Ústí nad Labem, Ministerstvem kultury a Státním fondem kinematografie.

Doba trvání projektu: jaro 2018 – jaro 2019.

Participující organizace:

Coopertion Forum For Culture 2018 Staňkovice