Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Veřejný sál Hraničář

Čvc 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
14/03   Út   19:00

Zahájení výstavy ‚Jak si rozumět?‘

Zahájení a pokračování tematické výstavy ve spolupráci s Deutsches Hygiene-Museum Dresden.

19:00 | otevření výstavy a Media Labu
19:30 | pohybová performance Komunikace mezi dvěma těly (Andrea Vykysalová a Martin Talaga)
20:00 | hudba I Dj’s Cici Xihu a Sold Out Boy

Výstava se bude zabývat aktuální komunikací ve společnosti, zejména v oblasti webových komunit, sociálních sítí a globální mediální platformy. Z prvního patra galerie vznikne mediální laboratoř postupně obsazovaná měnícími se osobnostmi z oboru grafického designu, mediální komunikace a sociologie, jejichž nápady se vzájemně střetnout a budou propojovat experimentální přístupy ke komunikaci. Každému jednotlivému oboru se tak naruší komfortní zóna vlastní vybudované sociální bubliny, a naopak získá náhled do těch ostatních.

Otázka Jak si rozumět? tkví v neustálém zvažování, rozvíjení nových stanovisek, hledání nejvhodnějších odpovědí a  přezkoumávání stávajících dilemat. Nestačí nám pouze konstatovat, ale ptát se. Vzhledem k rychle se měnícímu každodennímu prostředí, bohatým kulturním vlivům a stále větší roli nových technologií, cítíme zodpovědnost se zaobírat změnami a problémy v mezilidské komunikaci, jež ovlivňují naše vztahy. U zvoleného tématu se soustředíme hlavně na oblasti webových komunit, sociálních sítí a globální mediální platformy.

Zvolili jsme výstavu, která se bude proměňovat a vyvíjet, jednotlivé autorské projekty se v průběhu budou aktualizovat a vzniknou nové, vše v souladu s rychlostí doby. První patro, tzv. media lab, se stane výrobní laboratoří na ideje. Začíná v Galerii Hraničář jako experiment a platforma pro sdílení dovedností, znalostí, nápadů a zároveň se stává zázemím pro nezávislou tvorbu a všestranný dialog. Vzniká tak prostor pro kumulaci a výměnu informací, stejně jako možnost navázat a posílit vzájemné vztahy mezi divákem, umělcem, grafikem, fotografem, kurátorem, sociologem a mnoha dalšími. Zřizování laboratoře se ujal kolektiv mladých ústeckých kreativců, který se každý měsíc rozroste o přizvaného hosta, jež bude součástí doprovodného programu.

Program večera:

19:00 otevření výstavy a Media Labu
19:30 pohybová performance
Andrea Vykysalová, Martin Talaga
20:00 hudba
Cici Xihu a Sold Out Boy