Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Veřejný sál Hraničář

03. 05. 2019      20:00

Vít Klusák: Zákulisí dokumentární tvorby

Do zákulisí dokumentární tvorby zasvětí návštěvníky veřejných seminářů Martin DušekJosef Krajbich, lektoři ústeckých workshopů. Během diskuse s Vítem Klusákem přiblíží téma hledání a zpracování námětů na dokumentární film, možnosti konstrukce narativu i problematiku práce s protagonistou.

Vít Klusák (1980) je český filmový režisér. Vystudoval fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Praze, v Hellichově ulici. Spolu s Filipem Remundou založil a od roku 2003 vede filmovou společnost Hypermarket Film, která se zaměřuje na produkci autorských dokumentárních filmů a ze zásady neprodukuje reklamy. Jeho současné nejviditelnější projekty jsou: série autorských dokumentů pro Českou televizi – Český žurnál, několik řad legendárního pořadu Ano, šéfe! pro televizi Prima, dokument Matrix AB (2015) portrétující oligarchu Babiše a celovečerní portrét něžného neonacisty – Svět podle Daliborka (2017).

MY STREET FILMS

My Street Films propojuje mladou generaci s profesionálními dokumentaristy. Naším cílem je pomoci zájemcům srozumitelně reflektovat aktuální témata skrze videotvorbu, ale i zvýšit mediální gramotnost a posílit kritický náhled na média.