Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

17. 10. 2017   Út   19:00

The Guts Company: Das Fremde / ALIENIdentität

Odmítnutí podivnosti je středobodem. Odmítnutí jsou duchové, které vyzýváme a evidentně je nemůžeme odčarovat. Duchové své odmítnutí živí. Náš strach z podivna je vyživován odmítáním. Překonání je v nedohlednu.
Pokud se shodneme s filosofem Bernhardem Waldenfelsem dojdeme k tomu, že podivno by mohlo být chápáno jako fenomén běžného dne, který je iritující, přitahuje pozornost, fascinuje a vždy zanechává lehkou nejistotu v každém z nás. Čárový rozhodčí kreslí svévolně a pro něho nezbytně důležitou součástí se stává řád světa. Každý vlastní svůj vrozený systém řádu, který – předurčeností okolí jednotlivce – nabízí různé možnosti, jak dosáhnout podivnosti zkoušejíc chápání.

V Podivnosti / Mimozemské identitě. Z Drážďan pocházející choreografka Johann Roggan se se svým týmem vydává pátrat po podivném: Kde to najít? Je možné vytvořit strukturu podivna? Jak by mohla vypadat? Může být vůbec podivno chyceno (lapeno)? Nebo okamžitě zmizí, zanechajíc za sebou pouze myšlenku?

Zdá se, že je podivnost všude, v ostatních, v nás, izoluje a distancuje nás od ostatních. Vždy je tu. Tři perfomeři Caroline Beach, Rosabel Huguet a Matthias Wagner  společně s muzikantem Simonem Goffem, postavili sami sebe proti podivnosti a pozorují dění v rámci struktur obyčejnosti, vzpomínek, utopií a vizí. Otázkou zůstává, kdo je jsou ti podivní? Ostatní, vyvrhelové, mimozemšťané? Kdo je toho součástí? Klasifikovat to nelze. A opravdu se podivnost zastaví ve chvíli, kdy se stanete její součástí?
Živý obraz tance, zvuku hudby a světel, který se z tohoto procesu vyvinul , vezme diváky na cestu do vlastní koncepce podivnosti.

Délka představení: 60 minut

Choreografie: Johanna Roggan (ve spolupráci s umělci)
Tančí: Caroline Beach, Rosabel Huguet
Hrají: Matthias Wagner
Hudba/Zvuk: Simon Goff
Kostýmy: Julia Pommer
Dramaturgie: Célestine Hennermann
Světlo: Falk Dittrich
Produkce / Umělecký asistent: Josefine Wosahlo
Dokumentace: Benjamin Schindle

Koprodukce: Societaetstheater Dresden a schloss bröllin e.V.

Za podpory: Doppelpass Fund of the Federal Cultural Foundation, by the Kulturstiftung des Freistaates Sachsen, the Landeshauptstadt Dresden – Amt für Kultur und Denkmalschutz and the Kulturstiftung Dresden der Dresdner Bank I residency schloss bröllin e.V. funded by the Ministerium für Bildung, Wissenschaft und Kultur des Landes Mecklenburg-Vorpommern and the Landkreis Vorpommern-Greifswald.

 

Web: www.thegutscompany.net