Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

24. 10. 2019   Čt   18:00

Surf Film Festival

Na Ústí se valí vlny s prvním ročníkem Surf Film Festivalu! Ten uvede oceňovaný ruský surf film Priboi, český snímek Kde poušť potkává oceán, který vznikal v Namíbii a dokument Big Wata o jediném surf klubu v africké Sieře Leone, jenž byl také promítán na festivalu Jeden svět. Pečlivá selekce domácích a zahraničních filmů vás přenese z podzimní Evropy na pobřeží světových oceánů. Aloha!

18.00 | BIG WATA

Siera Leone není úplně obvyklá surf destinace. O to více překvapí, že v tradiční rybářské komunitě existuje surf klub, který sdružuje místní mladé pušky. Ti v době, kdy vypukla epidemie Eboly, hledají svojí identitu a smysl existence. K tomu jim pomáhá právě semknutá komunita kolem surf klubu. Důležitým milníkem pro všechny je pak je cesta na surf spot do sousední Libérie a seznámení se s tamní mikro surf komunitou. Nádherně natočený dokument Big Wata byl vybrán také na festival Jeden Svět a vzbudil ohlas na mezinárodní scéně.


19.45 | KDE POUŠŤ POTKÁVÁ OCEÁN

Čtyři přátelé z Pražskýho serfovýho klubu se díky výhře v soutěži Užvím od České spořitelny vydávají na vysněnou a dlouho plánovanou expedici do Namibie, kde chtějí pokořit jednu z nejlepších surfových vln na světě, tajemnou Skeleton Bay. Hned po příjezdu do Namibie se setkávají se členy místní surfové komunity a dozvídají se spoustu nových informací nejen o Namibii a Skeleton Bay, ale i o svých surfových schopnostech. Podaří se jim nakonec onu slavnou vlnu sjet? Dozvíte se ve filmu Kde poušť potkává oceán.


21.15 | PRIBOI

Priboi, to je první ruské surf movie! Pionýři surfování v Rusku se v rámci svého projektu Surf Siberia vydávají na dvouletý road trip z Kaliningradu na Sibiř, Kamčatku a Sachalin až do Machačkaly na pobřeží Kaspického moře. Film Priboi posbíral několik hlavních cen na mezinárodních festivalech. Objevte Rusko a jeho nekonečných 37 tisíc kilometrů dlouhé pobřeží. Tento surf trip určitě stojí za to!

vstupné

  • všechny filmy 190 Kč
  • jednotlivé filmy 100 Kč

Objednávka vstupenek

Objednávky pro toto představení nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Pokladna Hraničáře je otevřena ÚT–ČT od 14:00 do 20:00 a hodinu před představením.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.