Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

01.–03. 03. 2019   
Pá–Ne
  

Putovní laboratoř Divadla Archa

Jste aktivní v místní komunitě? Pracujete se sociálně specifickými skupinami? Jste režisér, hudebník, tanečník či aktivní pedagog a chcete, aby se vaše tvůrčí práce stala prostředkem, jak být slyšet v rámci nebo napříč společností?

Divadlo Archa a British Council Vás v rámci projektu People-to-People zvou k účasti na divadelních dílnách Putovní laboratoře divadelní praxe.

Umělecký team Divadla Archa spolu s britskými experty představí formou divadelních dílen postupy dokumentárního divadla v sociálním kontextu. Účastníci si vyzkouší práci ve třech ateliérech, kde se seznámí s metodami improvizace a práce s textem, hudbou a zvukovým designem a videem a multimédii. Výstupem bude potom krátká divadelní forma, sdílení zkušeností a přednášky divadelních expertů z Velké Británie a ČR na téma sociologie a aplikovaného divadla. Na vybrané projekty je možné poté navázat dlouhodobou spolupráci s Divadlem Archa. 

 

Divadelní dílny proběhnou v Ostravě ve dnech 15. – 17. 2. a 22. – 24. 2. 2019 a v Ústí nad Labem 1. – 3. 3. a 15. – 17. 3. 2019.

 

Hlavní východiska:

  • Jak mohou umělecké aktivity ovlivnit aktuální společenskou situaci?
  • Jak může rozhovor s druhým vést ke scénáři?
  • Jak může zvuk ovlivnit téma celého představení?
  • Kdy může být video partnerem nebo tvořit prostor?
  • Jakým způsobem lze jednotlivé složky propojovat?

Světla, video, zvuky, to vše je stejně důležité jako herecká, režijní i dramaturgická práce.
Práce s lidmi, kteří nemají žádné umělecké vzdělání, může být přínosnější než práce s profesionály. Stejně tak by profesionálové měli mít praktické zkušenosti s jinými uměleckými obory, ne pouze s těmi, které jsou jim vlastní.

Co je cílem dílen?

  • Hledat formou tvůrčí práce nové cesty ke komunikaci mezi umělci a reprezentanty sociálních skupin.
  • Definovat a pojmenovat divadelní postupy, které umožní účastníkům dílen rozvoj jejich odborné praxe.

Pro koho jsou dílny určeny?

  • Pro aktivní odborníky se zaměřením na rozvoj občanské společnosti: sociální pracovníky, pedagogy, členy organizací, které pracují se sociálně specifickými skupinami, a další zájemce.
  • Pro umělce se zkušenostmi v oblasti sociálně specifického divadla: režiséry, dramaturgy, performery, hudebníky, výtvarníky, tanečníky a další, kteří dále chtějí v této oblasti rozvíjet své schopnosti.

Termín přihlášení je do 15. února 2019. 

Dílna je díky podpoře organizace British Council pro účastníky zdarma. 

Jak se přihlásit:
Zašlete motivační dopis a své profesní CV na adresu romana.sekacova@archatheatre.cz do 3. 2. 2019. Na základě zaslaných přihlášek vybere Divadlo Archa 15–20 účastníků pro dílnu v každém kraji.

Více informací v přiložené pozvánce nebo na stránkách Divadla Archa: www.divadloarcha.cz/cz/putovni-laborator.html