Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Veřejný sál Hraničář

26. 07. 2019      18:00

Prohlídka, křest a Kráčející město: architektura v pohybu

Galerie Hraničář zve na poslední komentovanou prohlídku výstavy Sluneční město, křest nového kapesního průvodce po ústecké poválečné architektuře a představení Kráčející město: architektura v pohybu.

program

18.00 komentovaná prohlídka výstavy a křest průvodce po architektuře
19.00 Kráčející město: architektura v pohybu /sitespecific performance/

 

Kapesní průvodce po ústecké poválečné architektuře vychází ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, jako dovětek k výstavě Sluneční město: architektonické dědictví v letech 1948-1989 v Galerii Hraničář v Ústí nad Labem. Kapesní průvodce plný krátkých komentářů k historii staveb i aktuálnímu stavu objektů i zahradních celků je doplněný o autentické komentáře z řad odborníků i obyvatel města Ústí nad Labem. Kdy a proč byla odstraněna plastika od Zoubka a Kmentovné na Magistrátu? Jak se bourala část Masarykovy ulice? Jaký je nejoblíbenější dětský herní prvek v Krásném Březně? To vše se dozvíte v našem průvodci, tak přijďte v pátek na prohlídku výstavy a křest. 

 

Kráčející město: architektura v pohybu

Nová site-specific performance, která vzniká v rámci residence umělkyně a choreografky Hanky Kokšalové v Galerii Hraničář. Performance je inspirována avantgardní architekturou a skupinou Archigram, která se zformovala v šedesátých letech v Londýně. Skupina experimentovala s modulární technologií a navrhovala města dle potřeb obyvatel. Vznikalo město jako neustále se proměňující organismus.