Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

10. 11. 2019   Ne   19:00

FUGA 89

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“? Performance na základě rozhovorů s pamětníky, sdílejícími zkušenost se životem před a po roce 1989, sleduje různé podoby převratu, jež způsobil revoluční rok v jednotlivých biografiích na obou stranách českoněmecké hranice.

V dnešní postrevoluční době je všechno zřejmě tak, jak si zasloužíme: unavená krajina, absurdní dramata, tekutá nehybnost. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, ale někdy to trvá nenávistně a lživě dlouho. Umělecké duo VerRich (Veronika Kyrianová a Richard Němec) ve spolupráci s Centrem pro střední Evropu Technické univerzity v Drážďanech, tamní DIE BÜHNE, Veřejným sálem Hraničář v Ústí nad Labem a GOGLMOGL produktion zpracovávají ve své audiovizuální performanci rozhovory s pamětníky roku 1989 v česko-německém pohraničí. V tvůrčím dialogu se švýcarským zvukovým aktivistou a hudebníkem Davem Phillipsem, jenž událostmi roku 1989 nebyl nijak zasažen a nabízí nezávislý pohled odjinud, spoluvytvářejí fugu zkušeností se společenským vývojem posledních více než třiceti let.

Představení je dvojjazyčné (česko-německé) a premiéra je součástí festivalu Dny české a německé kultury 2019.

 

Koncept a realizace: VerRich
Hudba: Dave Phillips
Grafická spolupráce: Michal Nohejl
Střih a zpracování videí: Martin Pfann

 

Za podpory:

Objednávka vstupenek

Objednávky pro toto představení nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Pokladna Hraničáře je otevřena v ÚT a PÁ vždy 1 hodinu před filmovou projekcí.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.