Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

13.–04. 11. 2020   
Pá–Pá
  

FUGA 89

Plánovaná repríza představení 18. 11. se za současné situace bohužel nemůže uskutečnit. Proto pro vás v období 13. 11. – 4. 12. 2020 zpřístupňujeme originální česko-německou videoknihu, která je součástí původní performance a zároveň samostatným audiovizuálním dílem.

DOPORUČUJEME ji promítnout bez pauzy, na co největší obrazovce a se zvukem nastaveným na maximální snesitelnou hlasitost. V performance jsou obvykle používány barvité, naživo vytvářené vůně a pachy, které je v domácích podmínkách možné nahradit různými prostředky od vonných tyčinek až po pálení pubického ochlupení. Také je dobré během sledování šetřit ostatním světlem, zapálit vzpomínkovou svíčku a nalít si skleničku třeba dobrého vína… Přejeme intenzivní fugu zkušeností!

 


Nezapomeňte si prohlédnout prezentaci fotek z premiéry 10. 11. 2019 ve Veřejném sále Hraničář. Foto Tomáš Lumpe

 


„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“?

V dnešní postrevoluční době je všechno zřejmě tak, jak si zasloužíme: unavená krajina, absurdní dramata, tekutá nehybnost. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, ale někdy to trvá nenávistně a lživě dlouho.

Originální česko-německá videokniha na základě rozhovorů s pamětníky ze Saska a severních Čech, sdílejícími svou životní zkušenost se společenským vývojem posledních více než třiceti let. Videokniha je součástí původní performance, v níž umělecké duo VerRich v dialogu se zvukovým aktivistou Davem Phillipsem zpracovávají různé podoby převratu, jež (ne)způsobil revoluční rok 1989 v jednotlivých biografiích na obou stranách českoněmecké hranice. Autentické hlasy z doby minulé a dnešní, hlasy zdejší i cizí, lidské i nelidské se spojují do experimentální skladby plné napětí.

Fuga 89 vznikla ve spolupráci Centra pro střední Evropu Technické univerzity v Drážďanech, tamní DIE BÜHNE, Veřejného sálu Hraničář a GOGLMOGL produktion.

Performance i videokniha jsou dvojjazyčné (česko-německé).

Koncept a realizace: VerRich (Veronika Kyrianová a Richard Němec)
Hudba: dave phillips
Grafická spolupráce: Michal Nohejl
Střih a zpracování videí: Martin Pfann

Za podpory: