Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Kvě 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
28/05   Út   10:00

ELBE DOCK 2019 / DEN #1

10.00
Ještě nekončíme

2019, 75 min, Česká republika, režie: Jiří Zykmund, producent: Jiří Konečný

Člověk se celý život těší do důchodu, ale co dělat, když v něm nakonec skončí? Čtveřice osobností staršího věku žije svůj život odhodlaně a naplno. Někteří se snaží stále pracovat a používat nové technologie, někteří zase organizovat zájezdy pro seniory. Překonávají tak samotu i zdravotní omezení z jednoho jednoduchého důvodu – v sedmdesáti ještě nemá člověk končit.

VSTUPNÉ 80/50 Kč


10.00-22.00
SAFE SPACE

Mezi filmy a přednáškami si můžete přijít odpočinout do měkké náruče festivalového safe spacu. Trochu instalace – trochu prolézačka – trochu pohlazení – trochu místo k začtení nebo poslechu – trochu postel a možná trochu terapie.

VSTUP ZDARMA


16.30
Domácí zápas

2018, 86 min, Ukrajina, Posko, č. tit., režie: Alisa Kovalenko, producent: Stephane Siohan – East Roads Films

Alina má potenciál stát se jednou z nejslibnějších ukrajinských hráček fotbalu. Doma má ale otce, který je alkoholik, a tak se musí starat o své dva mladší sourozence. Místo aby nastartovala svoji fotbalovou kariéru, rozhodla se udržet rodinu pohromadě. Hrozba odebrání dětí z péče se ale neudržitelně blíží a Alina se od svých snů vzdaluje čím dál víc.

VSTUPNÉ 80/50 Kč


18.30
Panelová diskuse: Exekuce

O exekuci se hodně mluví a píše. Týká se všech – těch, kteří z ní profitují i těch, kteří se jí nemohou zbavit; dětí – kde to zcela postrádá logiku; politiků, právníků, vymahačů, spekulantů… Jaký je aktuální stav projektů zaměřených na téma exekucí v České republice? Co se událo za poslední období? Čekají nás významné změny v této oblasti nebo bude nadále trvat současné nastavení? Co můžeme dělat, aby se situace změnila a Česká republika se i v řešení tohoto problému přiblížila Západní Evropě?

Účast v panelové debatě přijali: Daniel Hůle (Člověk v tísni), Jiří Prošek (Exekutorský úřad Plzeň), Apolena Rychlíková (A2), Alena Vlachová (detibezdluhu.cz). Debatu bude moderovat: Lenka Stiborová (Člověk v tísni)

VSTUP ZDARMA


20.30
V Mosulu

2018, 83min, č. tit., Česká republika, režie: Jana Andert, producent: Jan Macola

Režisérka Jana Andert strávila osm měsíců v první bojové linii, kde žila a točila s GoldenDivision, elitní jednotkou irácké armády. Nekonečné hromady trosek, utíkající civilisté odnikud nikam, žíznivé a zraněné děti. Syrové záběry podávají pravdivý obraz o bezútěšnosti a tísni války. Jana Andert následuje vojáky do nepřehledných bitev i situací, v nichž jsou vojáci nuceni během chvilky rozhodovat o životech civilistů, mezi kterými se může ukrývat prchající nepřítel…

VSTUPNÉ 80/50 Kč


22.30
Diagnóza

2018, 78 min, Polsko, č. tit., režie: Ewa Podgórska, producent: Entertain Pictures – Małgorzata Wabińska

Jaké pohlaví by asi mělo město? Co za zvíře by bylo? A jak moc nás ovlivňuje? Různí lidé s různými problémy se díky sezení snaží zjistit příčiny jejich potíží. Pomalu se dostávají k tomu, že město, ve kterém žijí, je odrazovým můstkem celého trápení. Mají možnost tolika potěšení a tužeb, že je město nejen nabíjí, ale zároveň vyčerpává.

VSTUPNÉ 80/50 Kč

AKREDITACE PRO CELÝ FESTIVAL

Objednávejte ZDE

Více na elbedock.cz


 

Rezervace vstupenek

Objednávky pro toto představení nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Odesláním údajů dokončíte rezervaci a obdržíte e-mail s pokyny k platbě.

Pravidla a podmínky předprodeje

Pokladna Hraničáře je otevřena ÚT–ČT od 15:00 do 18:00 a hodinu před představením.

Rezervace lze také provést na emailu predprodej@hranicar-usti.cz.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.