Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Led 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
19/05   So   14:00

ELBE DOCK 2018 / Den #4

14.00
Lekce francouzské konverzace

Rakousko, Francie, Lichtenštejsko, 2017, 72 minut. Režie: Bernhard Braunstein

Jak se to řekne francouzsky? Cizinci ze všech koutů světa se každý potkávají na bezplatných lekcích, kde pilují jazyk země, do níž se právě přistěhovali. Formálně minimalistický dokument zachycuje ony prchavé okamžiky, kdy gramatické tápání nebo usilovné hledání správného slova mimoděčně poodkryjí okno do lidské duše.
(BEST OF Karlovy Vary)

 

16.00
Nominované kraťasy na Cenu Pavla Kouteckého

 • Bo Hai
  Česko, 2017, 26 minut. Režie: Dužan Duong

  Mladí Vietnamci myslí jako Češi, mluví jako Češi, ale přeci zůstávají Vietnamci. Dokazuje to režisér Dužan Duong, který natočil hraný dokument o životě ve večerce, kterou v Čechách vlastní jeho rodina. Mirka Spáčilová jeho snímek dokonce přirovnává k Formanově Černému Petrovi: ztracen mezi regály, neví, kam patří, kde vidí svou budoucnost a co si má počít sám se sebou.

 • Praha očima cizinců
  Česko, 2017, 5 minut. Režie: Daria Kashcheeva

  Ve svém klauzurním animovaném dokumentu nechává studentka FAMU Daria Kashcheeva líčit pražské cizince hořko-vtipné detaily života v Čechách ze své specifické perspektivy. „Češi mají tendenci si pořád jen stěžovat, jsou pesimističtí a pořád je všechno na hovno, špatně… což jako řeknu oukej… ale taky život je krásný,“ zamýšlí se jeden z protagonistů filmu.

 • Transformace / Výpary / Melanosis
  Česko, 2017, 9 minut. Režie: Michal Kindernay
  Temná je voda, jejíž koloběh člověk nepřirozeně otáčí, šroubuje a přetváří, aby jej v zájmu rozvoje změnil v nevratnou disharmonii. Neprvoplánová doprovodná hudba je temná stejně jako znečištěná voda vytékající z elektráren a spolu s obrazy průmyslu dotváří výsledný pocit ekologické úzkosti.

 

18.00
Nic jako dřív

Česko, 2017, 92 minut. Režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská

Párty, pitky, koncerty, dospívání ve Varnsdorfu a kamera uznávaných dokumentaristů, která se od čtveřice devatenáctiletých studentů skoro ani nehne. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. A nejde přitom jen o maturitu. Kdo z nich tváří v tvář nové zodpovědnosti obstojí, kdo z nich skutečně dospěje? Nic jako dřív nabízí kinematograficky podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli.
(nominace na Cenu Pavla Kouteckého)

 

20.00
Dělnický pohár

Velká Británie, 2017, 92 minut. Režie: Adam Sobel

Zázemí pro fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru vzniká díky půl druhému milionu námezdním dělníkům z Afriky i Asie. Akce obřích rozměrů přivede do ropné mocnosti, nejbohatší země světa, statisíce fanoušků i zájem všech světových médií. Pořadatelé šampionátu jsou terčem kritiky kvůli špatným pracovním podmínkám dělníků. Ti svůj těžký osud řeší po svém – malým tragikomickým fotbalovým turnajem.
(BEST OF Sundance)

 

22.00
Afterparty
/ vstup zdarma

objekt klein DJs
Kolektiv DJs kolem mladého drážďanského klubu “objekt klein a” spojuje i dlouhodobé přátelství. Ve svém klubu vytváří prostor pro rozličné žánry elektronické hudby, jejíž společný poslech vnímají jako mocný moment mezilidského propojení, kterého se nám v dnešní době často nedostává.

ProZecco DJs
Ženský DJský kolektiv ProZecco pochází z Drážďan. Vznikl v červnu roku 2016 z DJského workshopu, jehož se členky účastnily. DJky, které sdružuje, se věnují rozmanitým hudbením žánrům od post-punku přes bass či italo až po techno.

Akreditace pro celý festival

Objednávejte ZDE

vstupné pro seniory

ZDARMA

 

Více na elbedock.cz

 

Rezervace vstupenek

Objednávky pro toto představení nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Odesláním údajů dokončíte rezervaci a obdržíte e-mail s pokyny k platbě.

Pravidla a podmínky předprodeje

Pokladna Hraničáře je otevřena ÚT–ČT od 15:00 do 18:00 a hodinu před představením.

Rezervace lze také provést na emailu predprodej@hranicar-usti.cz.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.