Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Led 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
18/05      16:00

Elbe Dock 2018 den #3

16.00
Bohu žel

Česko, 2018, 83 minut. Režie: Saša Dlouhý

Sedm příběhů uprchlíků. Sedm žádostí o azyl v České republice. Sedm soubojů s úředním šimlem. Nikdo z hrdinů snímku Bohu žel si nevybral cestu uprchlíka dobrovolně a všichni sní o návratu domů. Jak se ale vypořádají se životem v novém prostředí? Zvládá život v mnohdy nepřátelském prostředí lépe ambiciózní Nigerijec, mladý Rus, gruzínský docent obviněný z vraždy, irácký režisér nebo syrský křesťan vyhnaný z dnešního centra Islámského státu? S  čím více bojují? S předsudky nebo se státní mašinérií? A jsou jejich problémy v něčem jiné než naše?
(nominace na Cenu Pavla Kouteckého)

 

18.00
Švéd v žigulíku

Česko, 2017, 64 minut. Režie: Petr Horký

Rusové chtějí revoluci, ale zároveň milují staré dobré pořádky. A když se někdo pokusí situaci zlepšit, tvrdě narazí… Na vlastní kůži si to vyzkoušel velmi úspěšný švédský manažer Bo Andersson, kterému se povedlo postavit na nohy automobilku GAZ, ale při novém pokusu o vzkříšení ještě slavnější značky Lada zcela zásadně narazil. Při tom značka prodělává miliardy rublů denně. Podle režiséra Petra Horkého mívá na film Švéd v žigulíku diametrálně odlišný názor publikum na západních festivalech a v zemích postsovětského bloku…
(nominace na Cenu Pavla Kouteckého)

 

20.00
Kazma a Krug: One Man Show

Jak se tvoří největší mystifikační show? Jak často se něco nepodaří? Co je ve One Man Show založeno na realitě? Jak vypadá cesta od námětu po realizaci? Kolik lidí je během jednoho dílu potřeba “podělat”, aby se mohl úspěšně natočit? Co všechno tvůrci během svého působení pos*ali? Jaké nové trendy se objevují v celosvětové tvorbě na hranici pranků, reality a fikce?
Hosté: Kazma a Markus Krug

 

22.00
Hudba: New Magic Media, Auco, Linnéa
/ vstup zdarma

LINNÉA
Linnéa Palmestål sídlí v Berlíně, kde je rezidentní DJkou populární party noci TRADE v klubu OHM. Je zároveň lektorkou a spoluzakladatelkou výukového projektu No Shade, tréninkového programu pro začínající žensky se identifikující a non-binary DJky. Její energické sety zahrnují nablýskaný trap, futuristický grime, R&B, neo-reggeaton a další hybridní styly zpochybňující evropskou hegemonii rovných beatů. LINNÉA momentálně pracuje na svém prvním EP, které vyjde v tomto v roce.
https://soundcloud.com/linnea-palmest-l

AUCO
Auco jsou členem No Shade kolektivu, který v rámci spolupráce s Acud-Macht-Neu a musicboard-Berlín financuje klubové noci a djský výcvikový program pro ženské/non-binary DJ.  “Náš hudební vkus je bezžárnový, naše selekce je určena našimi kulturními a nostaligickými kořeny, které sahají od dembow riddimy po hardcore beaty. Je to fluidnost, která odráží naši identitu.”
https://soundcloud.com/auco23

New Magic Media
Má vlastní pořad na Radio Wave, kde se zaměřuje na hudbu, jejíž klubové kořeny jsou stále rozeznatelné, ale jejíž tvůrci přinášejí i silný názorový a umělecký vklad a svoji tvorbu vnímají jako prostředek k sebevyjádření a zároveň jako nástroj komunikace napříč davy. Zajímají ji non-žánry vzešlé z non-humánní reality současného světa. Sleduje zvuky, které reagují bezprostředně na své okolí a které chtějí něco znamenat.
https://soundcloud.com/newmagicmedia

Akreditace pro celý festival

Objednávejte ZDE

vstupné pro seniory

ZDARMA

 

Více na elbedock.cz

 

Rezervace vstupenek

Objednávky pro toto představení nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Jste na vozíku? Nevadí. Vstup do velkého sálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Dejte nám prosím emailem, telefonem nebo do poznámky při rezervaci vědět, že k nám přijdete. Náš tým Vám bude k dispozici.

Odesláním údajů dokončíte rezervaci a obdržíte e-mail s pokyny k platbě.

Pravidla a podmínky předprodeje

Pokladna Hraničáře je otevřena ÚT–ČT od 15:00 do 18:00 a hodinu před představením.

Rezervace lze také provést na emailu predprodej@hranicar-usti.cz.

Veřejný sál Hraničář, spolek
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
.