Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Veřejný sál Hraničář

05. 12. 2018   St   18:00

Děti ve světě dnešních digitálních médií

Moderovaná diskuze se dvěma odborníky z Německa a České republiky se dotkne témat jako je kyberšikana, sociální sítě a vývoj dětí v digitálním světě.

Thomas Feibel
Německý novinář a mediální expert, který spravuje dětskou mediální kancelář v Berlíně a publikuje pro společnosti Stiftung Warentest, c’t , T-Online, Family & Co, Stafette, Der Spiegel a mnoho dalších. Pracuje pro Deutschlandradio, WDR a RBB-Fernsehen.   

Thomas Feibel je autor knihy Like me: Každé kliknutí se počítá. Publikace otevírá současné téma a otázky spojené s vlivem sociálních sítí na člověka. Kniha je určena především dospívajícím, ale i rodičům, vychovatelům a učitelům.  

 

Jiří Palyza
Absolvent FEL ČVUT (obor Technická kybernetika) a výkonný ředitel v organizaci Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Palyza pracuje pro NCBI od roku 2010, nicméně s centrem bezpečnějšího internetu spolupracoval již dříve především v oblasti realizace některých z jeho osvětových kampaní. V souvislosti s jeho technickým vzděláním se jeho zájem často obracel směrem k problematice online a kybernetické bezpečnosti.

 

Moderuje:

Denisa Kubíková
Katedra germanistiky FF UJEP

 

Akce je pořádána ve spolupráci s o.p.s. Collegium Bohemicum za finanční podpory Goethe-Institutu v Praze.
Česko-německá debata byla podpořena z fondů Evropské unie (Fond malých projektů Euroregionu Elbe/Lab).
Diskuze je součástí doprovodného programu Topografie pozornosti – Zpřítomnění.

vstupné dobrovolné

Jazyk: česky / německy (tlumočeno)