Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

24. 09. 2021      19:00

7 let Hraničáře

Rok se s rokem sešel a zas se nám připomíná 26. září 2014, kdy se Hraničář po létě plném potu a práce desítek skvělých dobrovolníků otevřel premiérou činoherácké hry Kráska z Leenane.

Není to nic kulatého, tak žádné dárky nosit nemusíte. Důležité je, že se tam společně všichni, kdo ten barák máme rádi, uvidíme!

 

+ křest 5. čísla časopisu hraničář

+ koncert na sále

Dukla
Dukla je kapela z pražských Vinohrad hrající kytarový pop nesoucí odkaz nové vlny, post punku, devadesátkových kytarovek ale i rapu. Mají na kontě řadu singlů, tři EP a album Honza, za které sklidili pozitivní ohlasy a nominaci na hudební ceny Apollo za desku roku 2020. Melancholický zvuk kapely s výrazným citem pro melodii jde ruku v ruce s nostalgickými texty, které s přiznanou naivitou vypráví o životě ve městě.

Sorry Holka
Kapela z Teplic s divným názvem Sorry Holka, který vznikl před prvním koncertem jako vtip a už jim zůstal, po čtyřech letech vydala nové EP Disillusion Elevator Music. Na rozdíl od předcházejících nahrávek v něm je slyšet kvalitativní posun ve zvuku, odklon od alternative rocku k rozlehlejším kytarovým plochám ala shoegeze a posun k větší uvolněnosti a přímočarosti. Adam Václav považuje tento žánrový posun za přirozený vývoj a doplňuje: „Současný zvuk nebyl přímo záměr, spíše to vyplynulo z hledání vlastního ksichtu.“

 

+ afterparty

DJ Kim Young Su
Legenda ústecké scény zrozená z Mumie.

# narozeniny

vstup zdarma

(nádoby na peněžité dary ale budou)