Vítáme Vás na oficiálním blogu Media Labu – Ústecké laboratoře ideí. Digitální prostor je důležitou součástí všech našich životů, takže jsme i my rozhodli do něj zapojit a být tak lidem o trochu blíž.

Kdo jsme?

Media Lab je prostor sídlící v Galerii Hraničář. Jeho cílem je nastartovat mezioborový dialog a kreativitu. Být místem, kde vznikají nápady podporující město, lidi a umění a kde se pracuje na jejich uskutečnění. Naší současnou snahou je vzájemné porozumění a řešení otázky Jak si rozumět?

První digitální vlaštovka

O co nám jde?

Tento blog je prostorem, kde se bude Media Lab vyjadřovat k tématům, která považujeme za důležitá a zajímavá. Naší snahou není kritizovat, ale poukazovat na problémy, hledat řešení a v ideálním případě se na nich i podílet. Jak bude Media Lab růst napříč obory, bude sdílet názory odborníků, kreativní nápady (nejen) umělců a organizovat jejich uskutečnění.

Online svět může být skvělým prostředím pro sblížení lidí a hledání společného řešení. Nesmí zůstat ale pouze v digitální sféře, protože jinak skvělé nápady zapadnou a lidi se sobě vzdálí. Media Lab se proto snaží tyto dva světy přemostit.

Lukáš Pokorný