News to your email

S kreativní dílnou Vás čekají zážitky v tvořivém duchu!

Měkké město

kurz pro dospělé
cena: 300 Kč / lekce · 900 Kč / celý kurz
4 lekce | 4. 4. · 18. 4. · 2. 5. · 16. 5.
17–19 h
Galerie Hraničář

Přijďte si k nám do galerie ušít textilní hračky pro své malé stavitele.

Na kurzu si vyrobíte 4–6 textilních stavebnicových hraček z různých materiálů (plsť, plátno, vlna atd.), které rozvíjí haptické a motorické dovednosti Vašich ratolestí. Měkoučké hračky, jejichž design pro Galerii Hraničář navrhla Anežka Vítková. Anežka je absolventkou ateliéru Oděvní a textilní design FUD UJEP a maminkou, která ví, co Vaše malé architekty zaujme.

Cena jedné lekce je 300 Kč. Při platbě všech čtyř kurzů je cena 900 Kč (platíte pouze za 3 lekce). Cena zahrnuje materiál. Doporučujeme nosit si na kurz vlastní nůžky. Maximální kapacita kurzu je 6 účastníků (přednost mají návštěvníci, kteří si kurz zaplatili celý).

Chci se přihlásit

Město jako stavebnice

kurz pro děti 6–12 let
cena 900 Kč
5 lekcí | 4. 4. · 18. 4. · 2. 5. · 16. 5. · 30. 5.
16–18 h
lektoři: Veronika Tilšerová, Klará Vlachová
Galerie Hraničář

Děti, přijďte si vyzkoušet, jaké to je být architekt.

Prozkoumejte, čeho si architekt všímá, když navrhuje dům, i jak se staví celé město. Čeká nás 5 unikátních výtvarných dílen, které prozkoumají fundamentální/základní principy architektury. Těmi jsou urbanismus, prostorové vztahy, měřítko, úhel, materiál a detail. Budeme kreslit, malovat na plátno, stavět města a domy, hrát si v Hraveništi, ušpiníme se od barev a zažijeme společně spoustu další legrace.

21. 3. · Urbanismus, prostorové vztahy.
4. 4. · Prostor, prostorové vztahy.
18. 4. · Struktura, měřítko, prostorové vztahy.
2. 5. · Měřítko, úhel, pohled, dům.
16.5. · Materiál, detail, měřítko, dům ze sauny (sestavování domu).

Chci se přihlásit

Maximální kapacita kurzu je 6 účastníků. První lekce je zdarma, následně jsou účastníci povinni podat závaznou přihlášku. V ceně kurzu je balíček pomůcek pro každého.

 

Vyšij město!/Ústí jako vyšité!

kurz pro dospělé
vstupné dobrovolné
každé druhé úterý od 12. března
18–19:30 h
Galerie Hraničář

Přijďte si odpočinout do galerie a vymalovat město s jehlou v ruce.

Trendy přichází do Ústí pomalu, ale jistě. Připojte se k naší neformální skupině vyšívání v Galerii Hraničář. Máme pro Vás připravené vzory pro vyšívání od ilustrátorky Evelíny Ženíškové a poradíme Vám, jak na to.

Potřeby pro vyšívání si přineste vlastní (vyšívací bubínek, jehly, bavlnky).

Kreativní dílna (workshop) – spojení teorie a praxe – je v současné době velmi oblíbenou formou, která vedle nabytí nových teoretických poznatků nabízí především možnost vyzkoušet si daný obor i prakticky. Spojení teorie a následné praxe ve Vás zanechá silnější dojem a nabyté zkušenosti jsou pro Vás snadněji zapamatovatelné. Jedinečnost workshopů spočívá v aktivním navazování nových kontaktů prostřednictvím nezbytné vzájemné komunikace mezi účastníky.