We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. | More info | Accept

News to your email

Feb 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
25/01  Fri 21:00
Nejbližší akce / Koncert

X-jazz + Zajíc Company

Mimořádně pestré aranže a neméně barevný celkový zvuk spojující principy elektronické hudby s živými nástroji, moderní dance postupy s funkem, rockem a dalšími elementy.

Galerie

Časopis

Nedělní odpoledne pro děti a rodiče

Koncept programu je založen na filmové projekci s následnou výtvarnou dílnou. Výběr filmu se neorientuje na běžnou komerční projekci, naopak vyhledává kvalitní filmová díla (pohádky, animované filmy), která mohou pozitivně ovlivnit vývoj dětského diváka. Při výběru filmů je mj. zohledňováno půlroční téma Veřejného sálu Hraničář. Dílna tematicky navazuje na film, v dílně se s tématem pracuje, téma posouvá, dítě má možnost si téma prožít a zpracovat pomocí výtvarného vyjádření. Dílna předpokládá aktivní účast doprovodu dítěte (rodič, prarodič apod.). Její snahou je na jedné straně připravit prostor pro rozvoj kreativity, emocionálního a estetického vnímání, na straně druhé prohlubovat multigenerační vztahy – dítě–rodič, dítě-prarodič, a to pomocí vzájemné spolupráce dospělého a dítěte, jež zahrnuje kooperaci, společné řešení problémů během práce a následně společný výsledek. Program je veden zkušeným lektorem.

Coffee and Toys

Maminky a tatínkové, rádi byste si zašli odpoledne někam na kafe, ale nevíte, co s vaším nejmenším? Bojíte se brát děti s sebou, protože by se v kavárně jen nudily, běhaly mezi stoly a ještě na sebe něco vylily? V Hraničáři nemusíte.

Každou středu od 14:00 do 16:00 bude mít naše dobrovolnice Franzi vymyšlený program, jak vaši ratolest zabavit v naší hravé zóně, zatímco si budete vychutnávat kávu. V plánu jsou například tématické hry s dřevěnými hračkami, deskové a jazykové hry. Franzi je z Německa, ale umí i perfektně anglicky a bude se snažit do svých her zapojit jazykově-edukativní prvky.

Pozor, náš program Coffee and Toys nefunguje jako hlídání. Franzi se bude vašim dětem věnovat a obstará jim zábavný program, ale nepřebírá za ně odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

27/01  Sun 13:00
Galerie Hraničář / Workshop

Péče o duši – workshop s psychoterapeuty ze spolku Meetina

Na tomto workshopu budeme společně hledat možnosti péče o duševní zdraví. Budeme zjišťovat, co je to stres a jak na nás působí, a poodhalíme vám taje a základy nám blízkého způsobu péče o duši - psychoterapie.

27/01  Sun 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Dilili v Paříži + výtvarná dílna

Půvabný animovaný příběh je dalším filmem z dílny uznávaného francouzského animátora. Skrze dobrodružství malého děvčátka přiblíží dobu „Belle Époque“, známé z plakátů Alfonse Muchy. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
F, režie Michel Ocelot, 2018, 95 min, DABING

29/01  Tue 19:30
Kino

Složka 64

Detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. Jak souvisí půl století staré tajemství opuště- ného ostrova se třemi mumifiko- vanými těly nalezenými za faleš- nou stěnou kodaňského bytu?
DK, režie Christoffer Boe, 2018, 100 min

30/01  Wed 19:30
Krátké filmy

AninetFest

Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů, kde soutěží vždy pouze 20 nejlepších snímků z celého světa. Letošní 4. ročník festivalu se celkem přihlásilo přes 1400 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních snímků má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 filmů je opravdu jen výběr toho nejzajímavějšího.

31/01  Thu 19:30
Stand-up

Underground Comedy

Znáte nás z Comedy Clubu, znáte nás z našeho pořadu na Stream.cz a naživo už jste naši povedenou partičku UNDERGROUND COMEDY také poznali! A protože se to mimořádně povedlo, jedeme k vám zase!

03/02  Sun 15:00
Kino

Nit z přízraků

Psychologicky patologická a filmařsky precizní studie jednoho nesourodého soužití obsedantního krejčího a lehkomyslné servírky ve snobské části poválečného Londýna. Film si zasloužil šest nominací na cenu Oscar.
UK / USA, režie Paul Thomas Anderson, 2017, 130 min

05/02  Tue 19:30
Kino

Žena na válečné stezce

Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistry- ně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu.
ISL / F / UA, režie Benedikt Erlingsson, 2018, 101 min

06/02  Wed 19:00
Prezentace

PechaKucha Night #27: Duševní hygiena

Život ve formátu 20 obrázků po 20 vteřinách. Kultovní setkání se zajímavými hosty a jejich projekcemi s tématem blízkým probíhající výstavě Tvář pozornosti – Zpřítomnění.

10/02  Sun 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Gordon a Paddy + výtvarná dílna

Starý ropušák a malá myška jsou lesní policejní dvojice. I největší záhada má prosté vysvětlení a strach i nebezpečí jsou přirozenou součástí života v lese. Po filmu následuje výtvarná dílna Tamaryšek pro děti 3-8 let.
Švédsko, režie Linda Hambäck, 2017, 62 minut, DABING

12/02  Tue 19:30
Kino

Tina a Vore

Tina, podivínská a samotářská celní úřednice s ne právě přívětivým vzhledem, má podivný dar nepřirozeně vyvinutých čichových schopností. Všechno se pro ni změní, když při své práci potká záhadného podezřelého vyvrhele, s podobně zvláštní tváří.
S / DK, režie Ali Abbasi, 2018, 101 min

15/02  Fri 20:00
Projekce

Čelisti

Jak film posouvá zažité vnímání sexuality? Nezřízená degustace komentovaných ukázek pod vedením dvojice amatérských filmových sexuologů, Alešem Stuchlým a Vítem Schmarcem z Radia Wave. Večer u plátna zakončený hudebním večírkem v baru.

17/02  Sun 15:00
Kino

Dunkerk

Oscarové syrové válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.
UK / NL, režie Christopher Nolan, 2017, 106 min

19/02  Tue 10:00
Dopolední kino / Vhodné pro seniory

Studená válka

Producent a hudebník Viktor se v poválečném Polsku pokouší odhalit a vzkřísit krásu lidové písně. Hudba je pro něj vším: skrze ni pozná svou osudovou lásku Zulu a skrze skladby různých žánrů se jejich vztah dále rozvíjí.
PL / F / UK, režie Paweł Pawlikowski, 2018, 89 min

19/02  Tue 17:00
Kino

Studená válka

Producent a hudebník Viktor se v poválečném Polsku pokouší odhalit a vzkřísit krásu lidové písně. Hudba je pro něj vším: skrze ni pozná svou osudovou lásku Zulu a skrze skladby různých žánrů se jejich vztah dále rozvíjí.
PL / F / UK, režie Paweł Pawlikowski, 2018, 89 min

19/02  Tue 19:30
Kino

Dej mi své jméno

Zpočátku se zdá, že sedmnáctiletý Elio toho s pohledným americkým 24letým studentem Oliverem nemají mnoho společného, když však spolu začnou trávit více času, začne mezi nimi vznikat něco mnohem hlubšího, než je přátelství.
USA / I / F / BR, režie Luca Guadagnino, 2017, 132 min

20/02  Wed 18:00
Cestovatelská diashow

Martin Loew – Srí Lanka

Ostrov čaje a slonů. Tentokrát se vydáme na ostrov, který dýchá historií a voní čajem. Okružní cesta po tropickém Cejlonu: Z Colomba na sever do historických měst a k tajemné skále Sigiriya.

23/02  Sat 10:25
Hraničářská výprava

Zapomenutá vyhlídková místa i církevní památky

Po delší době opět další hraničářská výprava s ústeckým archivářem Petrem Karlíčkem! Svačinu a pevnou obuv sebou! 15 kilometrů z Mukařova přes Konojedy a dál. Odjezd ze zastávky autobusu Ústí nad Labem – Hlavní nádraží.

24/02  Sun 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Cesta za králem trollů + výtvarná dílna

Bratrská výprava za ztracenou královskou dcerou, ze které se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
Norsko, režie Mikkel Brænne Sandemose, 2017, 104 min, DABING

26/02  Tue 19:30
Kino

Láska mezi regály

Křehká, civilní a realistická ro- mance z místa, kde není vidět na nebe. Christian začíná jako po- mocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdviž- ný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život, je i tohle velká výzva.
Německo, režie Thomas Stuber, 2018, 125 min

27/02  Wed 20:00
Koncert

Leto s Monikou

Delikátní elektroakustická produkce, jemný melancholický hlas a především pečlivě vystavě- né a osobní texty Moniky Midriakové, která s Petrem Markem (Midi Lidi) dříve vystupo- vala pod jménem Monikino Kino. Křehké formy popu a přímočařejší písničkové formy jsou skromným dozvukem skutečného léta.

28/02  Thu 17:00
Krátké filmy

iShorts: Oscar Shorts 2019

Sezóna velkých filmových cen je tu a iShorts vám opět exkluzivně přináší možnost podívat se na velkém plátně na všechny animo- vané a hrané krátké filmy, které se budou ucházet o zlatou sošku Oskara. Přijďte se podívat, jakými filmy zkrátka žije Hollywood a tipnout si, který zvítězí.

06/03  Wed 19:00
Prezentace

Fuckup Night Ústí nad Labem vol. 4

Kdo nic nepo... kazil, nikam to nedotáh´. Příběhy neúspěchu těch úspěšných. Čtvrté pokračování celosvětově úspěšného večera, během nějž úspěšné osobnosti podnikatelského a společenského života mluví o svých selháních a jak se z nich dokázaly poučit. Pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje.

18/03  Mon 17:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

18/03  Mon 20:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

The Association "Veřejný sál Hraničář"

The public hall Hraničář is an open platform which supports and connects contemporary art and culture with everyday life in a dynamically developing society.

More about the association →

Hraničář Art Gallery

“The power of art and culture is inspirational and as such has the ability to change people, their perception, and the whole society.”

The conception of Hraničář Gallery comes from the effort of critical reflection of current issues and events in the society. We would like to initiate international collaborations to provide opportunities for education and sharing of ideas. Hraničář Gallery supports critical thinking and new forms of artistic and intellectual engagement in connection with science, society and fine arts. We are building both real and virtual environments which would offer the viewers and guests good conditions for inspiration and critical self-reflection.

More about the Gallery →