We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. | More info | Accept

News to your email

Jun 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
16/06  Sun 15:00
Nejbližší akce / Hraničář (nejen) dětem / Kino

Pohádka naruby + výtvarná dílna

Možná, že se Sněhurkou a Karkulkou to bylo celé nějak jinak. Možná, že vlk nebyl jenom jeden. A možná, že se všichni tak trochu znali. Za oběma hrdinkami se v tomto případě vypravíme do velkého města. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti od 6 let.
Velká Británie, 2018, 60 min, DABING

Galerie

Fotosoutěž Ulov barák

18/06  Tue 10:00
Dopolední kino / Vhodné pro seniory

Prado – sbírka plná divů

Kdyby tak muzea mohla vyprávět! Nový dokument o slavném španělském Museo del Prado má přesně tento cíl. Slavná budova v Madridu slaví 200 let existence a ve výpravném snímku přibližuje svůj příběh.
Itálie, režie Valeria Parisi, 2019, 90 min

19/06  Wed 19:30
Krátké filmy

iShorts: Krátké filmy ze Sundance 2019

Exkluzivní program toho nejlepšího z krátkometrážní tvorby – výběr krátkých filmů z MFF v Sundance! Ten je považován za jeden z nejprestižnějších světových festivalů a celá řada tvůrců zahájila svou hvězdnou kariéru právě zde.

20/06  Thu 15:00
Galerie Hraničář / Projekce / Vhodné pro seniory

U kávy o architektuře

Přijďte si posedět do Galerie Hraničář a vrátit se ve svých vzpomínkách do doby, kdy prim hrála výstavba panelových sídlišť. Pustíme si krátkometrážní film k navození atmosféry a společně zavzpomínáme, jak vznikala novodobá podoba města Ústí nad Labem.

20/06  Thu 19:30
Café ve Foyer

Jam Session #2

Další z hudebních večerů v baru Hraničáře. Pokaždé čekejte jiný výběr muzikantů, kteří si v improvizaci rozumí.

21/06  Fri 16:00
Divadlo / Koncert / Workshop

kultura.festival

Odpolední a večerní rodinný program k zahájení přeshraničního projektu kultura.digital, který se zabývá propojením kulturních institucí severních Čech a Saska.

21/06  Fri 18:00
Divadlo / Tanec Praha

LEGOrytmus

Pouliční divadlo se inspiruje olympiádou, spartakiádou i aerobikem, aby přes pohybový slovník, který všichni známe, zobrazilo zvláštní partu sportovců, kteří se velmi snaží dosahovat svých sportovních cílů nečekaným způsobem. Skrze téma sportu nabízí cesty, jak přemýšlet o naší společnosti.

23/06  Sun 15:00
Nedělní kino

Neviditelné

Empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, nevzdávají se a berou situaci do vlastních rukou.
Francie, režie Louis-Julien Petit, 2018, 102 min

25/06  Tue 19:30
Kino

Brankář

Životní příběh legendárního fotbalisty Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu. Díky svým schopnostem a vytrvalosti se dokázal z nenáviděného „nácka“ stát britským národním hrdinou.
D / UK, režie Marcus H. Rosenmüller, 2018, 120 min

27/06  Thu 20:00
Koncert

Ceschi (US)

Rapper a písničkář přeskakující z žánru na žánr. V nejlepším slova smyslu chytlavé akustické písničky se plynule prolínají s hity, do kterých Ceschi střílí slova s kadencí kulometu a přesvědčivostí vizionáře. Nedělá mu problém dát popový hit a další skladbu odehrát jen s akustickou kytarou přímo mezi diváky.

29/06  Sat 09:58
Hraničářská výprava

Bordelácká výprava

Výprava nás zavede do nepříliš známých částí okresu Děčín. Jeden z významných ústeckých historiků kdysi prohlásil, že zde žijí 'bordeláčtí lidé'. Tento výrok vzbudil četné kontroverze. Cestou se můžete těšit na nevšední vyhlídková místa, skládku tuhého komunálního odpadu či starý dělnický lidový dům.

27/11  Wed 20:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

The Association "Veřejný sál Hraničář"

The public hall Hraničář is an open platform which supports and connects contemporary art and culture with everyday life in a dynamically developing society.

More about the association →

Hraničář Art Gallery

“The power of art and culture is inspirational and as such has the ability to change people, their perception, and the whole society.”

The conception of Hraničář Gallery comes from the effort of critical reflection of current issues and events in the society. We would like to initiate international collaborations to provide opportunities for education and sharing of ideas. Hraničář Gallery supports critical thinking and new forms of artistic and intellectual engagement in connection with science, society and fine arts. We are building both real and virtual environments which would offer the viewers and guests good conditions for inspiration and critical self-reflection.

More about the Gallery →