Srp 2017 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
21/01  Ne 15:00
Nejbližší akce / Hraničář (nejen) dětem

Co se děje kolem nás? + výtvarná dílna

Pět skutečných zvířecích osudů. Příběhy volně žijících živočichů naší přírody propojují ekologickou výchovu, základní biologii a vlastivědu a představují známá místa plzeňského regionu. Film následuje výtvarná dílna pro děti 4-8 let Tamaryšek.
Česko, režie Karel Makoň, Vladimír Nový, 2016, 57 min

Galerie

Časopis

23/01  Út 19:30
Film a společnost

Tom of Finland

Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen se vrací z druhé světové války a nalézá útočiště ve vlastní umělecké tvorbě, stylizované homoerotické kresby svalnatých mužů. Jeho dílo se stalo emblémem celé generace mužů a pomohlo zažehnout plameny gay revoluce.
FIN / S / DK / D, režie Dome Karukoski, 2017, 115 min

24/01  St 17:30
Přednáška

Živá zeleň

Další ze setkání z cyklu přednášek a dílen Zahrádky a předzahrádky jako okrašlovací prvky veřejného prostoru.

27/01  So 20:00
Koncert

KUF (D)

Instrumentální trio z Berlína s touhou se na koncertech vydávat na místa, kam vás desky nepustí. Samplované vokály spolu s kontrabasem a úspornými bicími improvizovaně provádí posluchače archivy funku a R’n‘B.

28/01  Ne 10:00
Workshop

Storytelling

Celodenní workshop Storytelling využívá mnoha druhů cvičení, her a především představivosti vypravěčů, kteří jsou zároveň autory a interprety příběhu. Vyprávíme všichni a často.

Pořádáme ve spolupráci se sdružením Storytelling.

28/01  Ne 15:00
Nedělní kino

Stud

Mrazivá analýza vyprázdněnosti současné produktivní generace, ve které se neschopnost lásky, citu a komunikace s ostatními transformuje do patologické závislosti na cyklicky se opakujících sexuálních aktivitách.
UK, režie Steve McQueen, 2011, 101 min

30/01  Út 10:00
Kino před polednem / Vhodné pro seniory

Polibek od Beatrice

Komorní příběh vypráví o trochu bizarním setkání dvou zralých žen, které se po letech a za nových okolností, a snad i s moudřejším náhledem na život, znovu potkávají.
Francie, režie Martin Provost, 2017, 117 min

30/01  Út 17:00
První kino

Polibek od Beatrice

Komorní příběh vypráví o trochu bizarním setkání dvou zralých žen, které se po letech a za nových okolností, a snad i s moudřejším náhledem na život, znovu potkávají.
Francie, režie Martin Provost, 2017, 117 min

30/01  Út 19:30
První kino

Odnikud

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Mrazivé drama, kdy se zničehonic zhroutí lidský život kvůli zbytečné nenávisti, fungující na rovině celospolečenské i osobní.
D / F, režie Fatih Akin, 2017, 106 min

01/02  Čt 18:30
Přednáška

Re-vize Ústí 02: Brownfieldy

Brownfieldy – zanedbaná a málo využívaná území. V čem jsou pro Ústí hrozbou? Jaký je jejich potenciál? A proč v nich leží budoucnost našeho města?

Druhý díl nového cyklu přednášek a diskuzí o městě. Cyklu, který hledá plán pro rozvoj Ústí nad Labem spolu s občany i odborníky.

07/02  St 19:30
Stand-up

Underground Comedy

Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z jejich pořadu na Stream.cz a teď vás přijedou bavit naživo!

08/02  Čt 19:00
Divadlo / Galerie Hraničář

Zrezivělé dětství

Může dětství zrezivět? Pokud ze dne na den zmizí z našeho života milovaná bytost, pak se strojek v hodinkách dětství zasekne a všechno je najednou jiné. Vyprávění o dětech, jejichž rodiče se v 50. letech 20. století stali obětí politických procesů.

Představení sdružení Storytelling.

14/02  St 19:00
Hraničář zve

FuckUp Night vol. 3

Kdo nic nepo…kazil, nikam to nedotáh´. Celosvětově populární večer příběhů neúspěchu těch úspěšných.

Pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje

21/02  St 18:00
Cestovatelská diashow

Švýcarsko – velká cesta srdcem Alp

Cestovatelská diashow Martina Loewa.

To nejlepší ze země, kde jsou hory doma a vlaky jezdí na minutu přesně.

15/03  Čt 19:00
Divadlo / KULT

Divadlo Vizita – Bez hranic

Divadlo Vizita je jedinečným uskupením umělců rotujících kolem ústřední postavy Jaroslava Duška. Vizita se od svého vzniku v roce 1981 věnuje improvizovanému a spontánnímu divadlu.

06/04  Pá 19:00
Divadlo / KULT

Cirk La Putyka – Biograf

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám fakt radost.

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.