Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Čvn 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21–23/09  Pá–Po
 

Rodinný festival

Již podruhé se můžete těšit na Rodinný festival. Akce si klade za cíl vytvořit dostatečně zábavné prostředí, které upoutá a zároveň bude rozvíjet kreativitu a nadšení pro tvorbu u dětí i jejich rodičů.

Galerie

Časopis

21/09  Pá 19:30
Kino

Úsměvy smutných mužů

Příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?
Česko, režie Dan Svátek, 2018, 92 min

22/09  So 14:00
Rodinný festival

Ultrafun! – Workshop animovaného filmu

Využijte příležitost tvořit film s profesionálními animátory z Ultrafun, se kterými jste se potkali během Festivalu ilustrace a komiksu.

23/09  Ne 16:00
Divadlo / Rodinný festival

Momo

Lidé měří čas pomocí kalendáře a hodin. Každý ale ví, že někdy může člověku připadat jediná hodina jako celá věčnost, a jindy prchne jako okamžik – podle toho, co v této hodině prožíváme.

25/09  Út 19:30
Kino / Film a společnost

King Skate

Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.
Česko, režie Šimon Šafránek, 2018, 80 min

26/09  St 19:30
Kino / Krátké filmy

iShorts: Girls in (short) Film

Nastupující generace filmařek představuje svou různorodou tvorbu v rámci programu iShorts ve spolupráci s platformou Girls in Film Prague. Přijďte si užít konec léta ve společnosti talentovaných režisérek z celého světa.

27/09  Čt 19:30
Přednáška / Cestovatelská projekce

Dan Přibáň: Velká cesta domů!

O cestě žlutého cirkusu Dana Přibáně z Indie do Nepálu, přes krásný Kašmír do divokého Pákistánu, byrokratiké Číny, Kyrgyzstánu a Tádžikstánu a do uzbeckého Samarkandu.

28/09  Pá 21:00
Koncert

Ventolin (CZ) + Johuš Matuš (CZ)

Ventolin na tour k novému albu Vitajte vyladil formu a pro všechny „mládenc, holkys, dětis i stařecs“ působí jako urychlovač částic z dimenze disco. V Ústí ho doplní hudebnice Johuš Matuš se svým novým albem Rural Pop.

30/09  Ne 11:00
Café ve Foyer

Burza vinylů

Celodenní burza, kde můžete si zakoupit jak sběratelské, tak i kousky za pár korun.

30/09  Ne 15:00
Den architektury

Meziválečná bytová architektura

S architekty Janem Hroudou a Janem Harciníkem ústeckou čtvrtí Klíše po meziválečných souborech bytových domů, budovaných městem v rámci tehdejšího unikátního programu sociální výstavby.

02/10  Út 19:30
Kino / Den architektury

Diller Scofidio + Renfro: Reimagining Lincoln Center and the High Line

Promítání dokumentárního filmu o nejslavnějším urbanistickém projektu v centru New Yorku. High Line park je zelená oáza, kde tráví svůj čas nejen zvědaví turisté, ale také samotní Newyorčané.
USA, režie Muffie Dunn, Tom Piper, 2012, 55 min

03/10  St 19:00
Přednáška / Den architektury

Pavel Prouza – Vybudovali jsme…! Wir haben gebaut…!

Přednáška Pavla Prouzy o ústeckém architektu Franzi Josefu Arnoldovi, tvůrci meziválečných komunálních bytových domů a mnoha dalších významných staveb.

16/10  Út 19:30
Stand-up

Na stojáka

Pohraničníci, bděte! Tentokrát s kontrabandem linie překročí Lukáš Pavlásek, Petr "Nasty" Cerha, Vojtěch Záveský a Pavel Tomeš.

28/11  St 18:00
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se na podzim vrací do ústeckého Hraničáře se svými úplně prvními cestovatelskými příběhy, které jste ještě možná neslyšeli. Přijďte si je poslechnout.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.