Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Dub 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
23/10  Út 19:30
Nejbližší akce / Kino

Tvář

Maloměstský podivín a excentrik Jacek – miluje heavy metal, svoji holku, malé auto a svého psa. Když jej nečekaně zmrzačí tragická nehoda, obrátí se k němu oči celé země – stane se totiž prvním občanem Polska, který podstoupí transplantaci obličeje.
Polsko, režie Małgorzata Szumowska, 2018, 91 min

Galerie

Časopis

Nedělní odpoledne pro děti a rodiče

Koncept programu je založen na filmové projekci s následnou výtvarnou dílnou. Výběr filmu se neorientuje na běžnou komerční projekci, naopak vyhledává kvalitní filmová díla (pohádky, animované filmy), která mohou pozitivně ovlivnit vývoj dětského diváka. Při výběru filmů je mj. zohledňováno půlroční téma Veřejného sálu Hraničář. Dílna tematicky navazuje na film, v dílně se s tématem pracuje, téma posouvá, dítě má možnost si téma prožít a zpracovat pomocí výtvarného vyjádření. Dílna předpokládá aktivní účast doprovodu dítěte (rodič, prarodič apod.). Její snahou je na jedné straně připravit prostor pro rozvoj kreativity, emocionálního a estetického vnímání, na straně druhé prohlubovat multigenerační vztahy – dítě–rodič, dítě-prarodič, a to pomocí vzájemné spolupráce dospělého a dítěte, jež zahrnuje kooperaci, společné řešení problémů během práce a následně společný výsledek. Program je veden zkušeným lektorem.

Coffee and Toys

Maminky a tatínkové, rádi byste si zašli odpoledne někam na kafe, ale nevíte, co s vaším nejmenším? Bojíte se brát děti s sebou, protože by se v kavárně jen nudily, běhaly mezi stoly a ještě na sebe něco vylily? V Hraničáři nemusíte.

Každou středu od 14:00 do 16:00 bude mít naše dobrovolnice Franzi vymyšlený program, jak vaši ratolest zabavit v naší hravé zóně, zatímco si budete vychutnávat kávu. V plánu jsou například tématické hry s dřevěnými hračkami, deskové a jazykové hry. Franzi je z Německa, ale umí i perfektně anglicky a bude se snažit do svých her zapojit jazykově-edukativní prvky.

Pozor, náš program Coffee and Toys nefunguje jako hlídání. Franzi se bude vašim dětem věnovat a obstará jim zábavný program, ale nepřebírá za ně odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

24/10  St 18:00
Galerie Hraničář / Výstava

Vernisáž výstavy Topografie pozornosti

Otevření výstavy, která je součástí série výstav Mo(nu)mentální topografie, vzniklé z oslavě 25 let založení Fakulty umění a designu UJEP. Současná výstava bude reflektovat onu dvojznačnou polohu, s níž dnes řada lidí uniká do virtuálního prostředí svých přístrojů.

25/10  Čt 20:00
Koncert

Snivec (CZ)

Nové písně Miloslava Kolenatého, které připravil ve spolupráci s Pavlem Nepivodou. Chvění dvanáctistrunné kytary, vrstvy klávesových tónů a klouzání steel kytary. Písně ze zapomenutých ústeckých zákoutí a kopců Středohoří.

27/10  So 17:00
Koncert

Hard for culture

Ústečtí Hillside přiváží výběr šesti kapel napříč žánry, přesto vždy pořádně tvrdě. Párty v trochu jiném stylu, než je v Ústí zvykem.

28/10  Ne 15:00
Nedělní kino

Jan Palach

Několik posledních měsíců v životě Jana Palacha. Film funguje jako memento doby, ve kterém je přitom velká porce naděje pro dnešek, kdy opět mnohdy převládají až příliš letargické nálady.
CZ / SK, režie Robert Sedláček, 2018, 124 min

30/10  Út 17:00
Diskuze

Jaké jsou a jaké by měly být naše lesy?

Veřejná debata se zástupci státních i nevládních organizací, např. Hnutí Duha, FSC ČR, Lesy ČR a dalších, nad současným stavem českých lesů, jejich hlavními problémy a možnými řešeními.

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

30/10  Út 19:30
Kino

Most!

Tam, kde se bojí bílí černých, hloupí chytrých, Češi Němců, muži žen, heterosexuálové transsexuálů, Mostečáci Litvíňáků. A všichni samoty. Nový seriál ČT a dvoje Prušinovský-Kolečko v jedinečné předpremiéře za účasti tvůrců.
Česko, režie Jan Prušinovský, 2018

31/10  St 17:00
Krátké filmy

Fein.KOšt

Česko-německé turné krátkých filmů. Pestrý program zaměřený na aktuální produkci, často z dílny nastupující generace.

Pořádá České filmové centrum a AG Kurzfilm.

31/10  St 19:30
Projekce

Ozvěny EkoFilmu

Výběr z festivalu ekologických filmů Ekofilm zaměřený na téma Lesy.

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

04/11  Ne 15:00
Kino / Workshop

Příběh lesa + výtvarná dílna

Vizuálně úchvatný dokument vypráví příběh evropského lesa od doby ledové až po současnost a zachycuje vzrušující koloběh života v něm.
Francie, režie Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2015, 97 min

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

07/11  St 18:00
Cestovatelská diashow

Martin Loew – Madagaskar

Ostrov skotačivých lemurů, záhadných chameleonů, věkovitých baobabů a srdečných domorodců. Dobrodružné putování přes hory, řeky, pralesy i savany: hliněné vesnice, zvědavé děti, strašidelná skalní města i romantické pláže s palmami.

09/11  Pá 21:00
Koncert

Floex (CZ) & Tom Hodge (UK)

Floex a Tom Hodge společnými silami natočili silné album, jež je zhudebněnou koláží života hrdiny současnosti, který oslavuje krásu každodennosti. Floex je známým autorem hudby her jako Samorost 2 nebo Machinarium.

11/11  Ne 20:00
Koncert

Kafka Band (CZ)

Amerika. Tak se jmenuje nedokončený fragment spisovatele Franze Kafky, který se stal inspirací pro nové skladby kapely.

Závěrečný koncert Dnů české a německé kultury pořádaný organizací Collegium Bohemicum.

28/11  St 18:00
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se na podzim vrací do ústeckého Hraničáře se svými úplně prvními cestovatelskými příběhy, které jste ještě možná neslyšeli. Přijďte si je poslechnout.

Veřejný sál Hraničář byl podpořen v grantovém programu Perpedes 2018.

Komise ve dvoukolovém výběrovém řízení a správní rada nadace kladly při výběru důraz především na mezioborovou uměleckou spolupráci s výrazným vzdělávacím potenciálem a orientací na environmentální problematiku.

Spolek Hraničář je ústeckou uměleckou platformou propojující současné umění a kulturu s každodenním životem. Bohatý a nebývale kvalitní program, který spolek provozuje v budově bývalého kina Hraničář, se orientuje na různé sociální a věkové skupiny. Spolek spolupracuje s místní samosprávou, Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a dalšími institucemi a v současné době na sebe váže podstatnou část ústeckého kulturního dění. Program artikuluje důležitá aktuální témata z oblasti kultury a umění, ale i ekologie, udržitelné ekonomiky či sociální problematiky. Počiny spolku a jeho kulturní strategie se pozitivně odrážejí na celkové společenské atmosféře města a podobě veřejného prostoru.

Podrobnosti →
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.