Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Bře 2019 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
26/04  Pá 20:00
Nejbližší akce / Koncert

Nauzea Orchestra feat. Mucha + Lazer Viking + Hes

V roce 2009 natočila ústecká kapela Nauzea Orchestra své první album Meisterstűck Eins, které se neslo v duchu berlínského electroclashe. Na podzim roku 2018 vyšla nově zmasterovaná deska na vinylu. Deset let od vzniku téhle desky můžete slyšet skladby z ní i naživo.

Galerie

Fotosoutěž Ulov barák

28/04  Ne 11:00
Burza / Café ve Foyer

Ústecká burza vinylů

Veřejné setkání přátel gramodesek v ústeckém Hraničáři. Burza gramodesek, CD a veškeré hudby určená pro širokou sběratelskou veřejnost. Každý může přinést svoje hudební přebytky a nabídnout je k výměně nebo prodeji.

28/04  Ne 15:00
Nedělní kino

Cesta vede do Tibetu

Unikátní, mezinárodními cenami ověnčený dokument z roku 1954 zachycuje architektonické památky, život Tibeťanů i setkání s devatenáctiletým dalajlámou Tändzinem Gjamcchem i pančhenlámou Čhökji Gjalcchänem.
ČSR / CN, režie Vladimír Sís, 1954, 60 min

30/04  Út 19:30
Kino

High Life

Monte a jeho malá dcera Willow žijí společně v naprosté izolaci na palubě kosmické lodi hluboko ve vesmíru. Filozofická sci-fi o hledání podstaty lidskosti ve vesmírných kulisách.
D / F / USA / UK / PL, režie Claire Denis, 2018, 110 min

03/05  Pá 20:00
Přednáška

Vít Klusák: Zákulisí dokumentární tvorby

MY STREET FILMS

Do zákulisí dokumentární tvorby zasvětí Martin Dušek a Josef Krajbich, lektoři ústeckých workshopů. Během diskuse s Vítem Klusákem přiblíží téma hledání a zpracování námětů na dokumentární film, možnosti konstrukce narativu i problema- tiku práce s protagonistou.

05/05  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem / Kino

Čertí brko + výtvarná dílna

Příběh nás zavede do městečka Pytlov. Místní, kteří tu žijí běžným životem možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitoro- vány místní pekelnou pobočkou. Po filmu následuje výtvarná dílna Tamaryšek pro děti 3-8 let.
CZ / SK, režie Marek Najbrt, 2018, 99 min

07/05  Út 19:30
Kino

Problémy prvního světa

Problémy prvního světa. Starosti života v bohaté, průmyslově rozvinuté společnosti, nad kterými by obyvatelé třetího světa jen obraceli oči v sloup. Omnibus čtyř krátkých filmů.
Česko / Izrael, režie Elad Keidan, Jan Hecht, Jakub Felcman, Anna Kopecká, 2019, 68 min

12/05  Ne 15:00
Nedělní kino

Klimt & Schiele – Erós a Psyché

Rok 1918 nepřinesl jen konec svě- tové války, ale také úmrtí proslu- lých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba jsou synonymem “zlaté éry” Vídně a oba způsobili ve výtvarném světě revoluci. Film vypráví o jejich talentu, ale i skandálech a posedlostech. Itálie, režie Michele Mally, 2018, 90 min

14/05  Út 19:30
Kino

Modlitba

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách. Film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti.
Francie, režie Cédric Kahn, 2018, 107 min

19/05  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem / Kino

Cesta do pravěku + výtvarná dílna

Restaurovaná verze legendární fantasticko-dobrodružné výpravy čtyř kluků do dávné minulosti planety Země. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
Československo, režie Karel Zeman, 1955, 93 min

21/05  Út 10:00
Dopolední kino

Věrní nevěrní

Ábelovi se zhroutí svět poté, co ho opustí celoživotní láska Marianne, která mu oznámí, že čeká dítě s jiným mužem. O deset let později se k němu vrací, ale přináší s sebou také šokující tajemství. Drama o lásce, smutku, žárlivosti a nevěře.
Francie, režie Louis Garrel, 2018, 75 min

Fotosoutěž Ulov barák
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.