Bře 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
21/02  St 18:00
Nejbližší akce / Cestovatelská diashow

Švýcarsko – velká cesta srdcem Alp

Cestovatelská diashow Martina Loewa.

To nejlepší ze země, kde jsou hory doma a vlaky jezdí na minutu přesně.

Galerie

Časopis

22/02  Čt 17:30
Přednáška

Živá zeleň

Další ze setkání z cyklu přednášek a dílen Zahrádky a předzahrádky jako okrašlovací prvky veřejného prostoru.

25/02  Ne 15:00
Nedělní kino

Po strništi bos

Černobílá režisérská verze příběhu o cestě k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Film dějově předchází známému snímku Obecná škola.
CZ / SK / DK, režie Jan Svěrák, 2017, 111 min

27/02  Út 19:30
První kino

The Florida Project

Příběhy dětí, které žijí v chudinské čtvrti vedle Disneylandu ve slunečném Orlandu. Tvrdá realita je však nahlížena dětskýma očima, a tak obsahuje notnou dávku poetiky; všechno je totiž tak nějak hezčí, když jste malé děti.
USA, režie Sean Baker, 2017, 111 min

28/02  St 18:00
Galerie Hraničář / Výstava

Tvář krajiny

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY A PŮLROČNÍHO TÉMATU
Jak hluboko je v našem myšlení vryta obecně přijímaná představa dělení přírody na užitečnou a neužitečnou? Jak kultivovaně přistupovat ke krajině? V rámci projektu dojde k otevření otázek na téma vody, krajiny a její jedinečnosti.

01/03  Čt 18:30
Přednáška

Re-vize Ústí 03: Společnost

Budeme se muset stěhovat? Zůstanou naše děti v Ústí? Co dnes znamená sousedství? Jak budovat sociálně udržitelnou komunitu? Jak architektura a prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje život ve městě?

02/03  Pá 20:00
Koncert

La Banda de Contenedor /cz/ + Nauzea Orchestra /cz/

Teplicko-ústecká experimentující La Banda de Contenedor premiérově uvede klip k nové písni. Jako hosty křtu si pozvali původně ústeckou Nauzea Orchestra.

04/03  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Krtkova dobrodružství + výtvarná dílna

Výběr několika dílů půvabného animovaného seriálu o Krtečkovi, který má spoustu přátel a s nimi zažije spoustu dobrodružství. Po filmů následuje výtvarná dílna Tamaryšek pro děti 4-8 let.

Československo, režie Zdeněk Miler, 88 min

06/03  Út 10:00
První kino / Vhodné pro seniory

S láskou Vincent

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb.

UK / PL / USA, režie D. Kobiela, H. Welchman, 2017, 94 min

06/03  Út 17:00
První kino

S láskou Vincent

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb.

UK / PL / USA, režie D. Kobiela, H. Welchman, 2017, 94 min

06/03  Út 19:30
První kino

Nikdys nebyl

Válečný veterán Joe bere spravedlnost do svých rukou při záchraně malé holčičky z rukou obchodníků s bílým masem. Noční můrou jsou obrazy života v temném světě, kde se bloudění částečně řeší pomocí řemeslného náčiní.

UK / F / USA, režie Lynne Ramsay, 2017, 95 min

07/03  St 18:00
Krátké filmy

iShorts: Oscars 2018 / animované

Jako každý rok vám iShorts přináší všechny animované krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si tipnout, kdo bude příští Spielberg, nebo Scorsese!

07/03  St 20:00
Krátké filmy

iShorts: Oscars 2018 / hrané

Jako každý rok vám iShorts přináší všechny hrané krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si tipnout, kdo bude příští Spielberg, nebo Scorsese!

10/03  So 12:15
Hraničářská výprava

Po vyuhlených obcích okresu Chabařovice

Budoucí centrum turistického ruchu – Jezero Milada a jeho okolí. Právě zde zmizelo z povrchu zemského v důsledku těžby několik obcí a památník jedné zapomenuté husitské bitvy. I o nich podá výklad ústecký archivář a průvodce Petr Karlíček.

13/03  Út 19:30
První kino

Hora

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Dokument s komentářem Willema Dafoe nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny.

Austrálie, režie Jennifer Peedom, 2017, 74 min

15/03  Čt 19:00
Divadlo / KULT

Divadlo Vizita – Bez hranic

Divadlo Vizita je jedinečným uskupením umělců rotujících kolem ústřední postavy Jaroslava Duška. Vizita se od svého vzniku v roce 1981 věnuje improvizovanému a spontánnímu divadlu.

27/03  Út 19:30
První kino

Hmyz

Ochotnické divadelní představení na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz. Během zkoušky se životy divadelníků prolnou s osudy hraných postav.

ČR/SR, režie Jan Švankmajer, 2018, 98 min

05/04  Čt 19:30
Stand-up

Na stojáka

Ve veřejném sále se může dít ledacos - může tam být farmářský trh, můžou se tam konat popravy a může tam být představení Na Stojáka. Cé je správně! Bavit vás budou Pepa Polášek, Ondřej "En.dru" Havlík, Daniel Čech a Arnošt Frauenberg (ten už jenom tím, jak vypadá).

06/04  Pá 19:00
Divadlo / KULT

Cirk La Putyka – Biograf

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám fakt radost.

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.