Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Pro 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
20/11  Út 10:00
Nejbližší akce / Kino

Úsměvy smutných mužů

Příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?
Česko, režie Dan Svátek, 2018, 92 min

Galerie

Časopis

Nedělní odpoledne pro děti a rodiče

Koncept programu je založen na filmové projekci s následnou výtvarnou dílnou. Výběr filmu se neorientuje na běžnou komerční projekci, naopak vyhledává kvalitní filmová díla (pohádky, animované filmy), která mohou pozitivně ovlivnit vývoj dětského diváka. Při výběru filmů je mj. zohledňováno půlroční téma Veřejného sálu Hraničář. Dílna tematicky navazuje na film, v dílně se s tématem pracuje, téma posouvá, dítě má možnost si téma prožít a zpracovat pomocí výtvarného vyjádření. Dílna předpokládá aktivní účast doprovodu dítěte (rodič, prarodič apod.). Její snahou je na jedné straně připravit prostor pro rozvoj kreativity, emocionálního a estetického vnímání, na straně druhé prohlubovat multigenerační vztahy – dítě–rodič, dítě-prarodič, a to pomocí vzájemné spolupráce dospělého a dítěte, jež zahrnuje kooperaci, společné řešení problémů během práce a následně společný výsledek. Program je veden zkušeným lektorem.

Coffee and Toys

Maminky a tatínkové, rádi byste si zašli odpoledne někam na kafe, ale nevíte, co s vaším nejmenším? Bojíte se brát děti s sebou, protože by se v kavárně jen nudily, běhaly mezi stoly a ještě na sebe něco vylily? V Hraničáři nemusíte.

Každou středu od 14:00 do 16:00 bude mít naše dobrovolnice Franzi vymyšlený program, jak vaši ratolest zabavit v naší hravé zóně, zatímco si budete vychutnávat kávu. V plánu jsou například tématické hry s dřevěnými hračkami, deskové a jazykové hry. Franzi je z Německa, ale umí i perfektně anglicky a bude se snažit do svých her zapojit jazykově-edukativní prvky.

Pozor, náš program Coffee and Toys nefunguje jako hlídání. Franzi se bude vašim dětem věnovat a obstará jim zábavný program, ale nepřebírá za ně odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

20/11  Út 17:00
Kino Aussig

Wild

Cestou do práce potká Ania uprostřed parku vlka. Jeden pohled do očí šelmy jako by jí změnil život – vlastní minulost i současnost jí najednou přijde šedivá a nezajímavá. Posedne ji touha vlka znovu spatřit.
Německo, režie Nicolette Krebitz, 2016, 97 min

20/11  Út 19:30
Kino

Climax

Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink, zbývá už jen závěrečná party. Drogový muzikál či taneční horor získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra.
Francie, režie Gaspar Noé, 2018, 95 min

21/11  St 19:30
Krátké filmy

iShorts: Kraťasy ze Zlína

Žánrově i tematicky pestrý programový blok představuje výběr z produkce Ateliéru Audiovize na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Můžete se těšit na svěží snímky nastupující generace mladých tvůrců, kteří mohou brzy utvářet podobu české a slovenské kinematografie.

23/11  Pá 19:00
KULT / Taneční divadlo

KOMA / Magdalena Weniger

Představení tanečnice, zpěvačky a členky nezávislých tanečníků a choreografů v Drážďanech. V tanci uplatňuje experimentální přístup, pracuje s hudbou, zpěvem a light designem.

25/11  Ne 11:00
Café ve Foyer

Burza vinylů

Celodenní burza, kde můžete si zakoupit jak sběratelské, tak i kousky za pár korun.

25/11  Ne 15:00
Nedělní kino

Chata na prodej

Rodiče prodávají starou chatu, pro kterou už nemají využití. Před předáním novému majiteli se však matka rozhodne uspořádat poslední rodinnou slezinu. Dobrodružství začne těsně nad ránem, když rodina zjistí, že se kamsi vytratil dědeček.
Česko, režie Tomáš Pavlíček, 2018, 77 min

27/11  Út 17:00
Kino Aussig

Timm Thaler

Timm sice pochází z chudé rodiny, ale jeho bohatstvím je jeho optimismus a smích, který je tak okouzlující a nakažlivý, že jej chce pro sebe získat sám ďábelský baron Lefuet. A tak tento nejbohatší muž na světě dá chlapci pochybnou nabídku.
Německo, režie Andreas Dresen, 2017, 102 min

27/11  Út 19:30
Kino

Domestik

Roman je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu. To ale těžce nese jeho žena, která už dlouho touží po dítěti. Minimalistická studie rozpadu těla a vztahu.
CZ / SK, režie Adam Sedlák, 2018, 117 min

28/11  St 18:00
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se na podzim vrací do ústeckého Hraničáře se svými úplně prvními cestovatelskými příběhy, které jste ještě možná neslyšeli. Přijďte si je poslechnout.

29/11  Čt 18:00
Galerie Hraničář / Přednáška

Duševní hygiena – Modré světlo

Modré světlo z obrazovek počítačů a displejů mobilních telefonů nás provází celým dnem. Digitalizace našich životů s sebou nese i určitá rizika spojená s rozvojem duševních onemocnění. Cestou k zachování zdraví je zařazení principů psychohygieny do životního stylu každého z nás.

30/11  Pá 19:00
Divadlo / KULT

Cirk La Putyka – Biograf

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.

04/12  Út 19:30
Kino

Oni a Silvio

Silvio Berlusconi – známý miliardář, mediální magnát a dlouholetý předseda italské vlády, známý svým excentrickým způsobem života. Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář?
I / F, režie Paolo Sorrentino, 2018, 150 min

Veřejný sál Hraničář byl podpořen v grantovém programu Perpedes 2018.

Komise ve dvoukolovém výběrovém řízení a správní rada nadace kladly při výběru důraz především na mezioborovou uměleckou spolupráci s výrazným vzdělávacím potenciálem a orientací na environmentální problematiku.

Spolek Hraničář je ústeckou uměleckou platformou propojující současné umění a kulturu s každodenním životem. Bohatý a nebývale kvalitní program, který spolek provozuje v budově bývalého kina Hraničář, se orientuje na různé sociální a věkové skupiny. Spolek spolupracuje s místní samosprávou, Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a dalšími institucemi a v současné době na sebe váže podstatnou část ústeckého kulturního dění. Program artikuluje důležitá aktuální témata z oblasti kultury a umění, ale i ekologie, udržitelné ekonomiky či sociální problematiky. Počiny spolku a jeho kulturní strategie se pozitivně odrážejí na celkové společenské atmosféře města a podobě veřejného prostoru.

Podrobnosti →
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.