Pro 2017 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24/04  Út 17:30
Nejbližší akce / Kino Aussig

Freistatt

Léto 1968: po eskalaci jedné z opakujících se hádek mezi Wolfgangem a jeho otčímem končí čtrnáctiletý chlapec v odlehlém pečovatelském ústavu. Jakékoliv snahy o útěk jsou doslova sadisticky potrestány - a i přesto se Wolfgang snaží nalézt své štěstí na svobodě.
Německo, režie Mark Brummond, 2015, 104 min

Galerie

Časopis

24/04  Út 19:30
Film a společnost

Otrávené světlo + TMA live

Jeden z nejpozoruhodnějších titulů českého němého filmu. Elektronický producent TMA připravil k filmu ve spolupráci s Národním filmovým archivem originální soundtrack.

ČSR, režie Jan S. Kolár, Karel Lamač, 1921, 61 min

25/04  St 18:00
Galerie Hraničář / Česko-německá diskuze

Vlci v krajině

Další z cyklu česko-německých debat pořádaných ve spolupráci Katedrou germanistiky FF UJEP. Hlavním hostem je biolog, filosof a spisovatel Stanislav Komárek.

26/04  Čt 17:30
Galerie Hraničář / Přednáška

Živá zeleň: Zelený veřejný prostor

Další ze setkání z cyklu přednášek a dílen Zahrádky a předzahrádky jako okrašlovací prvky veřejného prostoru.

27/04  Pá 19:30
První kino

Hastrman

PROJEKCE S ÚČASTÍ TVŮRCŮ FILMU!
Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus natočený podle oceněného románu Miloše Urbana v okolí severočeských Stvolínek.

Česko, režie Ondřej Havelka, 2018, 100 min

29/04  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Kytice pohádek + výtvarná dílna

Pohádky známé z českých večerníčků. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 4-8 let.

01/05  Út 19:30
První kino

Ztratili jsme Stalina

Historicky nekorektní adaptace francouzského grafického románu nepatřičně rozverně balancuje mezi absurdním divadlem, mrazivě komickou černou groteskou a cynickou reflexí toho, jak se tehdy žilo a živořilo na východ od Západu.

UK / F / B, režie Armando Iannucci, 2017, 106 min

03/05  Čt 19:00
Diskuze / Projekce

PAF: Jiné vize

Festival filmové animace a současného umění představí deset audiovizuálních děl na pomezí animace, experimentálního filmu a videoartu.

05/05  So 20:00
Koncert

Autumnist /SK/

Hypnotická směs nejsoučasnější elektroniky s nadžánrovými přesahy jako manifestem. V širokospektrálním mixu kombinuje kapela ambient s hip-hopem či breakbeatem, hi-tech postupy s lo-fi popem či bizarní filmovou atmosféru s mimozemským folklórem.

06/05  Ne 12:00
Galerie Hraničář / Hraničářská výprava

Krajem piva a vína

Výprava zaměřená na historii výroby piva a vína ve městě Ústí nad Labem a jeho okolí. Výprava začne ve Velkém Březně – působišti „pivního dědka“ Viktora Cibicha, odtud se vydáme do Březí, Malečova a Němčí. Na závěr se zastavíme u nejsevernějšího vinaře ČR.

08/05  Út 10:00
Kino před polednem

Ztratili jsme Stalina

Historicky nekorektní adaptace francouzského grafického románu nepatřičně rozverně balancuje mezi absurdním divadlem, mrazivě komickou černou groteskou a cynickou reflexí toho, jak se tehdy žilo a živořilo na východ od Západu.

UK / F / B, režie Armando Iannucci, 2017, 106 min

08/05  Út 19:30
První kino

Foxtrot

Jonathan hlídá opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud. Snímek zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků.

IL / D / F / CH, režie Samuel Maoz, 2017, 113 min

09/05  St 19:30
Krátké filmy

iShorts: Zkrátka studenti 2018

Souboj filmových škol je zpátky. Ti nejlepší z FAMU, FAMO, UTB a slovenské VŠMU zkříží kordy ve vašem kině. Tak si přijďte tipnout, kdo si za pár let dojde pro lva!

10/05  Čt 18:30
Přednáška

Re-vize Ústí 05: Krajina

Jak se dostaneme k Labi? Proč jsme napustili Miladu? Povodně a co s nimi. Voda a krajina jsou pro Ústí obrovským potenciálem, podobně jako dramatická i malebná okolní krajina. Jak je ale dnes město na krajinu napojeno? Pátý díl nového cyklu přednášek a diskuzí o městě.

13/05  Ne 15:00
Divadlo / Hraničář (nejen) dětem

Toy Machine: O velikém čaroději + výtvarné dílny

Autorská loutková pohádka o čaroději Tamanovi, vychází předevšim z jizerskohorské legendy „O Tamanovi” a rovněž čerpá z „Čarodějova učně“ od Otfrieda Preußlera. Vhodné pro děti od 3 let.

16–20/05  St–Ne
Hraničář zve

ELBE DOCK

Nový mezinárodní festival dokumentárních filmů našel své místo v Ústí nad Labem a v Drážďanech. Během květnového týdne mohou diváci zhlédnout výběr nejlepších českých i zahraničních filmů, ale setkají se také s bohatým doprovodným programem v ulicích města.

20/05  Ne 13:00
Galerie Hraničář / Hraničářská výprava

Za rostlinami ústecké divočiny s Lucií Králíkovou

Lucie a její Květinářství Efemér v sobě trošku neuchopitelně propojuje lásku k přírodě v její nejprostší podobě, lásku k tradicím a nádherně uvázané kytky, klidně třeba z větví. Procházka a vázání kytek z rostlin ústecké divočiny.

22/05  Út 19:30
Film a společnost

Vrcholy a hlubiny 3D

Dvě unikátní stererografické projekce himalájského lezce Jana Trávníčka nejen o jeho osmitisícových expedicích a jeskyňáře Marka Audyho o českých objevech unikátních jeskyní světa.

23/05  St 18:00
Galerie Hraničář / Česko-německá diskuze

O dobrovolné skromnosti a ekologicky šetrných způsobech života

Další z cyklu česko-německých debat pořádaných ve spolupráci Katedrou germanistiky FF UJEP.

24/05  Čt 15:00
Hraničář zve

Mezi námi … ZUŠ Open

Workshopy a vystoupení tanečníků, výtvarníků, kytaristů, houslistů, flétnistů a divadelníků. Součástí bude i koncert kapely Dynamic Muffins ZUŠ Evy Randové.

Pořádá ZUŠ Evy Randové

24/05  Čt 17:30
Workshop

Živá zeleň

Další ze setkání z cyklu přednášek a dílen Zahrádky a předzahrádky jako okrašlovací prvky veřejného prostoru.

25/05  Pá 13:00
Galerie Hraničář

Galerijní a muzejní noc

Ústecká muzejní a galerijní noc 2018 přináší kulturní slavnost do našeho města a aktivně objevuje jeho okolí. Těšit se můžete na komentované prohlídky, videoprojekce, workshopy či koncert.

25/05  Pá 20:00
Koncert

Cars & Trains /UK/

Hudba, kterou Tom Filepp aka Cars And Trains vytváří, je v konstantním pohybu, a přestože je naprosto svébytná a výrazná, nechává dostatečně velký prostor pro vaše myšlenky a imaginaci. Pozornost si vynutí nenápadným, elegantním způsobem.

27/05  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Doktor Proktor a vana času + výtvarná dílna

Jo Nesbø vypráví romantický příběh o stroji času a cestě do minulosti. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.

NOR / D, režie Arild Fröhlich, 2015, 95 min

29/05  Út 19:30
První kino

Gauguin

Rok 1891. Gauguin se usazuje na Tahiti. Chce malovat v divočině, zcela svobodně, daleko od morálních, politických a estetických kódů civilizované Evropy. Zde poznává Tehuru, která se stane jeho ženou a modelem pro jeho nejlepší obrazy.

Francie, režie Edouard Deluc, 2017, 102 min

30/05  St 19:00
Přednáška / KULT

Dance UP! – Diverzita současného tance

První z přednášek k sérii tanečních představení projektu Dance UP! z produkce KULT.

Přednáší Ludmila Vránová ze studia ALTA.

31/05  Čt 17:30
Přednáška

Živá zeleň: Voda ve městě

Další ze setkání z cyklu přednášek a dílen Zahrádky a předzahrádky jako okrašlovací prvky veřejného prostoru.

06/06  St 20:00
Koncert

Endru + Jen Hovorka

Společné duo přináší improvizační hudbu od atmosférických deep groovů a zvukových výletů až po našláplé up-tempo. Zrozeno k poslechu, meditaci i taneční hubnoucí kůře.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.