Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Lis 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
16/10  Út 19:30
Nejbližší akce / Stand-up

Na stojáka

VYPRODÁNO

Pohraničníci, bděte! Tentokrát s kontrabandem linie překročí Lukáš Pavlásek, Petr "Nasty" Cerha, Vojtěch Záveský a Pavel Tomeš.

Galerie

Časopis

17/10  St 18:00
Café ve Foyer

Jiří Bartůněk pod obraz

Setkání u kávy se známým ústeckým výtvarníkem, jehož obraz Mesič 3 můžete až do poloviny listopadu vidět na stěně naší kavárny.

17/10  St 19:30
Krátké filmy

iShorts: Krátké lásky

Ve vztazích a sexu se všichni plácáme, jak nejlépe umíme. Každý s jinými výsledky. Ve výběrů kraťasů na téma intimity, sexu a někdy také lásky se s nimi i hrdinky a hrdinové perou každý po svém – za dveřmi ložnice, na online seznamce i v blízké budoucnosti.

21/10  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Malá čarodějnice + výtvarná dílna

Barevný a zároveň temný svět malé, 127 let staré čarodějnice. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
D / CH, režie Mike Schaerer, 2018, 103 min

23/10  Út 10:00
Kino / Vhodné pro seniory

Můj neznámý vojín

Jaký je to pocit, stát se okupantem, aniž byste to měli v úmyslu? Pomocí známých, ale i doposud nikdy nezveřejněných archivů z celé Evropy i Ruska vyprávěný rodinný příběh režisérky o tom, jak vysoká politika ničí životy obyčejných lidí.
CZ / SK / LV, režie Anna Kryvenko, 2018, 79 min

23/10  Út 17:00
Kino

Můj neznámý vojín

Jaký je to pocit, stát se okupantem, aniž byste to měli v úmyslu? Pomocí známých, ale i doposud nikdy nezveřejněných archivů z celé Evropy i Ruska vyprávěný rodinný příběh režisérky o tom, jak vysoká politika ničí životy obyčejných lidí.
CZ / SK / LV, režie Anna Kryvenko, 2018, 79 min

23/10  Út 19:30
Kino

Tvář

Maloměstský podivín a excentrik Jacek – miluje heavy metal, svoji holku, malé auto a svého psa. Když jej nečekaně zmrzačí tragická nehoda, obrátí se k němu oči celé země – stane se totiž prvním občanem Polska, který podstoupí transplantaci obličeje.
Polsko, režie Małgorzata Szumowska, 2018, 91 min

25/10  Čt 20:00
Koncert

Snivec (CZ)

Nové písně Miloslava Kolenatého, které připravil ve spolupráci s Pavlem Nepivodou. Chvění dvanáctistrunné kytary, vrstvy klávesových tónů a klouzání steel kytary. Písně ze zapomenutých ústeckých zákoutí a kopců Středohoří.

27/10  So 17:00
Koncert

Hard for culture

Ústečtí Hillside přiváží výběr šesti kapel napříč žánry, přesto vždy pořádně tvrdě. Párty v trochu jiném stylu, než je v Ústí zvykem.

28/10  Ne 15:00
Nedělní kino

Jan Palach

Několik posledních měsíců v životě Jana Palacha. Film funguje jako memento doby, ve kterém je přitom velká porce naděje pro dnešek, kdy opět mnohdy převládají až příliš letargické nálady.
CZ / SK, režie Robert Sedláček, 2018, 124 min

30/10  Út 17:00
Diskuze

Jaké jsou a jaké by měly být naše lesy?

Veřejná debata se zástupci státních i nevládních organizací, např. Hnutí Duha, FSC ČR, Lesy ČR a dalších, nad současným stavem českých lesů, jejich hlavními problémy a možnými řešeními.

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

30/10  Út 19:30
Kino

Most!

Tam, kde se bojí bílí černých, hloupí chytrých, Češi Němců, muži žen, heterosexuálové transsexuálů, Mostečáci Litvíňáků. A všichni samoty. Nový seriál ČT a dvoje Prušinovský-Kolečko v jedinečné předpremiéře za účasti tvůrců.
Česko, režie Jan Prušinovský, 2018

31/10  St 17:00
Krátké filmy

Fein.KOšt

Česko-německé turné krátkých filmů. Pestrý program zaměřený na aktuální produkci, často z dílny nastupující generace.

Pořádá České filmové centrum a AG Kurzfilm.

31/10  St 19:30
Projekce

Ozvěny EkoFilmu

Výběr z festivalu ekologických filmů Ekofilm zaměřený na téma Lesy.

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

04/11  Ne 15:00
Kino / Workshop

Příběh lesa + výtvarná dílna

Vizuálně úchvatný dokument vypráví příběh evropského lesa od doby ledové až po současnost a zachycuje vzrušující koloběh života v něm.
Francie, režie Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, 2015, 97 min

Pořádá Fakulta životního prostředí UJEP.

07/11  St 18:00
Cestovatelská diashow

Martin Loew – Madagaskar

Ostrov skotačivých lemurů, záhadných chameleonů, věkovitých baobabů a srdečných domorodců. Dobrodružné putování přes hory, řeky, pralesy i savany: hliněné vesnice, zvědavé děti, strašidelná skalní města i romantické pláže s palmami.

09/11  Pá 21:00
Koncert

Floex (CZ) & Tom Hodge (UK)

Floex a Tom Hodge společnými silami natočili silné album "A Portrait Of John Doe", jež je zhudebněnou koláží života hrdiny současnosti, který oslavuje krásu každodennosti.

11/11  Ne 20:00
Koncert

Kafka Band (CZ)

Amerika. Tak se jmenuje nedokončený fragment spisovatele Franze Kafky, který se stal inspirací pro nové skladby kapely.

Závěrečný koncert Dnů české a německé kultury pořádaný organizací Collegium Bohemicum.

28/11  St 18:00
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se na podzim vrací do ústeckého Hraničáře se svými úplně prvními cestovatelskými příběhy, které jste ještě možná neslyšeli. Přijďte si je poslechnout.

Veřejný sál Hraničář byl podpořen v grantovém programu Perpedes 2018.

Komise ve dvoukolovém výběrovém řízení a správní rada nadace kladly při výběru důraz především na mezioborovou uměleckou spolupráci s výrazným vzdělávacím potenciálem a orientací na environmentální problematiku.

Spolek Hraničář je ústeckou uměleckou platformou propojující současné umění a kulturu s každodenním životem. Bohatý a nebývale kvalitní program, který spolek provozuje v budově bývalého kina Hraničář, se orientuje na různé sociální a věkové skupiny. Spolek spolupracuje s místní samosprávou, Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a dalšími institucemi a v současné době na sebe váže podstatnou část ústeckého kulturního dění. Program artikuluje důležitá aktuální témata z oblasti kultury a umění, ale i ekologie, udržitelné ekonomiky či sociální problematiky. Počiny spolku a jeho kulturní strategie se pozitivně odrážejí na celkové společenské atmosféře města a podobě veřejného prostoru.

Podrobnosti →
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.