Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Říj 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
21–23/09  Pá–Po
 

Rodinný festival

Již podruhé se můžete těšit na Rodinný festival. Akce si klade za cíl vytvořit dostatečně zábavné prostředí, které upoutá a zároveň bude rozvíjet kreativitu a nadšení pro tvorbu u dětí i jejich rodičů.

Galerie

Časopis

22/09  So 14:00
Rodinný festival

Ultrafun! – Workshop animovaného filmu

Využijte příležitost tvořit film s profesionálními animátory z Ultrafun, se kterými jste se potkali během Festivalu ilustrace a komiksu.

23/09  Ne 16:00
Divadlo / Rodinný festival

Momo

Lidé měří čas pomocí kalendáře a hodin. Každý ale ví, že někdy může člověku připadat jediná hodina jako celá věčnost, a jindy prchne jako okamžik – podle toho, co v této hodině prožíváme.

25/09  Út 19:30
Kino / Film a společnost

King Skate

Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.
Česko, režie Šimon Šafránek, 2018, 80 min

26/09  St 19:30
Kino / Krátké filmy

iShorts: Girls in (short) Film

Nastupující generace filmařek představuje svou různorodou tvorbu v rámci programu iShorts ve spolupráci s platformou Girls in Film Prague. Přijďte si užít konec léta ve společnosti talentovaných režisérek z celého světa.

27/09  Čt 19:30
Přednáška / Cestovatelská projekce

Dan Přibáň: Velká cesta domů!

O cestě žlutého cirkusu Dana Přibáně z Indie do Nepálu, přes krásný Kašmír do divokého Pákistánu, byrokratiké Číny, Kyrgyzstánu a Tádžikstánu a do uzbeckého Samarkandu.

28/09  Pá 21:00
Koncert

Ventolin (CZ) + Johuš Matuš (CZ)

Ventolin na tour k novému albu Vitajte vyladil formu a pro všechny „mládenc, holkys, dětis i stařecs“ působí jako urychlovač částic z dimenze disco. V Ústí ho doplní hudebnice Johuš Matuš se svým novým albem Rural Pop.

30/09  Ne 11:00
Café ve Foyer

Burza vinylů

Celodenní burza, kde můžete si zakoupit jak sběratelské, tak i kousky za pár korun.

30/09  Ne 15:00
Den architektury

Meziválečná bytová architektura

S architekty Janem Hroudou a Janem Harciníkem ústeckou čtvrtí Klíše po meziválečných souborech bytových domů, budovaných městem v rámci tehdejšího unikátního programu sociální výstavby.

02/10  Út 19:30
Kino / Den architektury

Diller Scofidio + Renfro: Reimagining Lincoln Center and the High Line

Promítání dokumentárního filmu o nejslavnějším urbanistickém projektu v centru New Yorku. High Line park je zelená oáza, kde tráví svůj čas nejen zvědaví turisté, ale také samotní Newyorčané.
USA, režie Muffie Dunn, Tom Piper, 2012, 55 min

03/10  St 19:00
Přednáška / Den architektury

Pavel Prouza – Vybudovali jsme…! Wir haben gebaut…!

Přednáška Pavla Prouzy o ústeckém architektu Franzi Josefu Arnoldovi, tvůrci meziválečných komunálních bytových domů a mnoha dalších významných staveb.

16/10  Út 19:30
Stand-up

Na stojáka

Pohraničníci, bděte! Tentokrát s kontrabandem linie překročí Lukáš Pavlásek, Petr "Nasty" Cerha, Vojtěch Záveský a Pavel Tomeš.

28/11  St 18:00
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – 40 dní pěšky do Jeruzaléma

Poutník, spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav se na podzim vrací do ústeckého Hraničáře se svými úplně prvními cestovatelskými příběhy, které jste ještě možná neslyšeli. Přijďte si je poslechnout.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.