Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. | Více info | Rozumím

News to your email

Říj 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
25/01  Pá 21:00
Nejbližší akce / Koncert

X-jazz + Zajíc Company

Mimořádně pestré aranže a neméně barevný celkový zvuk spojující principy elektronické hudby s živými nástroji, moderní dance postupy s funkem, rockem a dalšími elementy.

Galerie

Časopis

Nedělní odpoledne pro děti a rodiče

Koncept programu je založen na filmové projekci s následnou výtvarnou dílnou. Výběr filmu se neorientuje na běžnou komerční projekci, naopak vyhledává kvalitní filmová díla (pohádky, animované filmy), která mohou pozitivně ovlivnit vývoj dětského diváka. Při výběru filmů je mj. zohledňováno půlroční téma Veřejného sálu Hraničář. Dílna tematicky navazuje na film, v dílně se s tématem pracuje, téma posouvá, dítě má možnost si téma prožít a zpracovat pomocí výtvarného vyjádření. Dílna předpokládá aktivní účast doprovodu dítěte (rodič, prarodič apod.). Její snahou je na jedné straně připravit prostor pro rozvoj kreativity, emocionálního a estetického vnímání, na straně druhé prohlubovat multigenerační vztahy – dítě–rodič, dítě-prarodič, a to pomocí vzájemné spolupráce dospělého a dítěte, jež zahrnuje kooperaci, společné řešení problémů během práce a následně společný výsledek. Program je veden zkušeným lektorem.

Coffee and Toys

Maminky a tatínkové, rádi byste si zašli odpoledne někam na kafe, ale nevíte, co s vaším nejmenším? Bojíte se brát děti s sebou, protože by se v kavárně jen nudily, běhaly mezi stoly a ještě na sebe něco vylily? V Hraničáři nemusíte.

Každou středu od 14:00 do 16:00 bude mít naše dobrovolnice Franzi vymyšlený program, jak vaši ratolest zabavit v naší hravé zóně, zatímco si budete vychutnávat kávu. V plánu jsou například tématické hry s dřevěnými hračkami, deskové a jazykové hry. Franzi je z Německa, ale umí i perfektně anglicky a bude se snažit do svých her zapojit jazykově-edukativní prvky.

Pozor, náš program Coffee and Toys nefunguje jako hlídání. Franzi se bude vašim dětem věnovat a obstará jim zábavný program, ale nepřebírá za ně odpovědnost. Děkujeme za pochopení.

27/01  Ne 13:00
Galerie Hraničář / Workshop

Péče o duši – workshop s psychoterapeuty ze spolku Meetina

Na tomto workshopu budeme společně hledat možnosti péče o duševní zdraví. Budeme zjišťovat, co je to stres a jak na nás působí, a poodhalíme vám taje a základy nám blízkého způsobu péče o duši - psychoterapie.

27/01  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Dilili v Paříži + výtvarná dílna

Půvabný animovaný příběh je dalším filmem z dílny uznávaného francouzského animátora. Skrze dobrodružství malého děvčátka přiblíží dobu „Belle Époque“, známé z plakátů Alfonse Muchy. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
F, režie Michel Ocelot, 2018, 95 min, DABING

29/01  Út 19:30
Kino

Složka 64

Detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. Jak souvisí půl století staré tajemství opuště- ného ostrova se třemi mumifiko- vanými těly nalezenými za faleš- nou stěnou kodaňského bytu?
DK, režie Christoffer Boe, 2018, 100 min

30/01  St 19:30
Krátké filmy

AninetFest

Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů, kde soutěží vždy pouze 20 nejlepších snímků z celého světa. Letošní 4. ročník festivalu se celkem přihlásilo přes 1400 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních snímků má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 filmů je opravdu jen výběr toho nejzajímavějšího.

31/01  Čt 19:30
Stand-up

Underground Comedy

Znáte nás z Comedy Clubu, znáte nás z našeho pořadu na Stream.cz a naživo už jste naši povedenou partičku UNDERGROUND COMEDY také poznali! A protože se to mimořádně povedlo, jedeme k vám zase!

03/02  Ne 15:00
Kino

Nit z přízraků

Psychologicky patologická a filmařsky precizní studie jednoho nesourodého soužití obsedantního krejčího a lehkomyslné servírky ve snobské části poválečného Londýna. Film si zasloužil šest nominací na cenu Oscar.
UK / USA, režie Paul Thomas Anderson, 2017, 130 min

05/02  Út 19:30
Kino

Žena na válečné stezce

Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistry- ně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu.
ISL / F / UA, režie Benedikt Erlingsson, 2018, 101 min

06/02  St 19:00
Prezentace

PechaKucha Night #27: Duševní hygiena

Život ve formátu 20 obrázků po 20 vteřinách. Kultovní setkání se zajímavými hosty a jejich projekcemi s tématem blízkým probíhající výstavě Tvář pozornosti – Zpřítomnění.

10/02  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Gordon a Paddy + výtvarná dílna

Starý ropušák a malá myška jsou lesní policejní dvojice. I největší záhada má prosté vysvětlení a strach i nebezpečí jsou přirozenou součástí života v lese. Po filmu následuje výtvarná dílna Tamaryšek pro děti 3-8 let.
Švédsko, režie Linda Hambäck, 2017, 62 minut, DABING

12/02  Út 19:30
Kino

Tina a Vore

Tina, podivínská a samotářská celní úřednice s ne právě přívětivým vzhledem, má podivný dar nepřirozeně vyvinutých čichových schopností. Všechno se pro ni změní, když při své práci potká záhadného podezřelého vyvrhele, s podobně zvláštní tváří.
S / DK, režie Ali Abbasi, 2018, 101 min

15/02  Pá 20:00
Projekce

Čelisti

Jak film posouvá zažité vnímání sexuality? Nezřízená degustace komentovaných ukázek pod vedením dvojice amatérských filmových sexuologů, Alešem Stuchlým a Vítem Schmarcem z Radia Wave. Večer u plátna zakončený hudebním večírkem v baru.

17/02  Ne 15:00
Kino

Dunkerk

Oscarové syrové válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.
UK / NL, režie Christopher Nolan, 2017, 106 min

19/02  Út 10:00
Dopolední kino / Vhodné pro seniory

Studená válka

Producent a hudebník Viktor se v poválečném Polsku pokouší odhalit a vzkřísit krásu lidové písně. Hudba je pro něj vším: skrze ni pozná svou osudovou lásku Zulu a skrze skladby různých žánrů se jejich vztah dále rozvíjí.
PL / F / UK, režie Paweł Pawlikowski, 2018, 89 min

19/02  Út 17:00
Kino

Studená válka

Producent a hudebník Viktor se v poválečném Polsku pokouší odhalit a vzkřísit krásu lidové písně. Hudba je pro něj vším: skrze ni pozná svou osudovou lásku Zulu a skrze skladby různých žánrů se jejich vztah dále rozvíjí.
PL / F / UK, režie Paweł Pawlikowski, 2018, 89 min

19/02  Út 19:30
Kino

Dej mi své jméno

Zpočátku se zdá, že sedmnáctiletý Elio toho s pohledným americkým 24letým studentem Oliverem nemají mnoho společného, když však spolu začnou trávit více času, začne mezi nimi vznikat něco mnohem hlubšího, než je přátelství.
USA / I / F / BR, režie Luca Guadagnino, 2017, 132 min

20/02  St 18:00
Cestovatelská diashow

Martin Loew – Srí Lanka

Ostrov čaje a slonů. Tentokrát se vydáme na ostrov, který dýchá historií a voní čajem. Okružní cesta po tropickém Cejlonu: Z Colomba na sever do historických měst a k tajemné skále Sigiriya.

23/02  So 10:25
Hraničářská výprava

Zapomenutá vyhlídková místa i církevní památky

Po delší době opět další hraničářská výprava s ústeckým archivářem Petrem Karlíčkem! Svačinu a pevnou obuv sebou! 15 kilometrů z Mukařova přes Konojedy a dál. Odjezd ze zastávky autobusu Ústí nad Labem – Hlavní nádraží.

24/02  Ne 15:00
Hraničář (nejen) dětem

Cesta za králem trollů + výtvarná dílna

Bratrská výprava za ztracenou královskou dcerou, ze které se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. Po filmu následuje výtvarná dílna pro děti ve věku 8-12 let.
Norsko, režie Mikkel Brænne Sandemose, 2017, 104 min, DABING

26/02  Út 19:30
Kino

Láska mezi regály

Křehká, civilní a realistická ro- mance z místa, kde není vidět na nebe. Christian začíná jako po- mocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdviž- ný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život, je i tohle velká výzva.
Německo, režie Thomas Stuber, 2018, 125 min

27/02  St 20:00
Koncert

Leto s Monikou

Delikátní elektroakustická produkce, jemný melancholický hlas a především pečlivě vystavě- né a osobní texty Moniky Midriakové, která s Petrem Markem (Midi Lidi) dříve vystupo- vala pod jménem Monikino Kino. Křehké formy popu a přímočařejší písničkové formy jsou skromným dozvukem skutečného léta.

28/02  Čt 17:00
Krátké filmy

iShorts: Oscar Shorts 2019

Sezóna velkých filmových cen je tu a iShorts vám opět exkluzivně přináší možnost podívat se na velkém plátně na všechny animo- vané a hrané krátké filmy, které se budou ucházet o zlatou sošku Oskara. Přijďte se podívat, jakými filmy zkrátka žije Hollywood a tipnout si, který zvítězí.

06/03  St 19:00
Prezentace

Fuckup Night Ústí nad Labem vol. 4

Kdo nic nepo... kazil, nikam to nedotáh´. Příběhy neúspěchu těch úspěšných. Čtvrté pokračování celosvětově úspěšného večera, během nějž úspěšné osobnosti podnikatelského a společenského života mluví o svých selháních a jak se z nich dokázaly poučit. Pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje.

18/03  Po 17:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

18/03  Po 20:30
Cestovatelská projekce

Ladislav Zibura – Prázdniny v Evropě

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

Veřejný sál Hraničář byl podpořen v grantovém programu Perpedes 2018.

Komise ve dvoukolovém výběrovém řízení a správní rada nadace kladly při výběru důraz především na mezioborovou uměleckou spolupráci s výrazným vzdělávacím potenciálem a orientací na environmentální problematiku.

Spolek Hraničář je ústeckou uměleckou platformou propojující současné umění a kulturu s každodenním životem. Bohatý a nebývale kvalitní program, který spolek provozuje v budově bývalého kina Hraničář, se orientuje na různé sociální a věkové skupiny. Spolek spolupracuje s místní samosprávou, Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a dalšími institucemi a v současné době na sebe váže podstatnou část ústeckého kulturního dění. Program artikuluje důležitá aktuální témata z oblasti kultury a umění, ale i ekologie, udržitelné ekonomiky či sociální problematiky. Počiny spolku a jeho kulturní strategie se pozitivně odrážejí na celkové společenské atmosféře města a podobě veřejného prostoru.

Podrobnosti →
caret-down caret-up caret-left caret-right
Mária Švarcová

Děkuji Vám za zaslaný program a především za to, že pravidelně promítáte kvalitní filmy pro seniory. Děkuji i za to, že jste vyslyšeli přání dvou našich seniorek a příště promítnete starou českou komedii. Mnozí z nás viděli Kristiána mnohokrát, ale snad tuhle nabídku vidět jej v kině si nenechají ujít. Přeji Vám všem v Hraničáři krásné jarní dny!

Věra Opatrná • Hotelová škola Teplice

Hraničář byl plný studentů, kteří byli zvídaví, kantoři spokojení, pracovnice K-centra profi a dobře připravené a Mallory dojatá zájmem a potleskem. Někdy je u dnešních studentů těžké vyvolat zájem, ale tohle se povedlo, mám velkou radost.

Míra Nikol Pokorných • Workshop ilustrace a komiksu

Díky za workshop, děti si to užily, náš Šimon od té doby každý den jen vytváří animované filmy, nic jiného ho nezajímá.

Zuzana Bednářová • Czechitas

Technická vybavenost a asistence ve 100% byla skvělá. Vše bylo perfektně připraveno ještě před samotným workshopem a odladěné - super!

Martin • Organizátor workshopu DataGirls

O Hraničáři Vám můžu říct, že jste se o nás dobře postarali. Určitě dělejte další akce, které se věnují moderním technologiím pro dobré účely, ať rozšíříte Vaše spektrum zase o kousek dál, ale přitom si udržíte komunitní tvář.

Zuzana Slámová • CDL System a.s.

Oceňuju zejména bezchybnou komunikaci při plánování akce a skvělý přístup všech, kteří se na naší akci podíleli. A taky aktivitu ve smyslu námětů a nápadů, jak akci ještě zlepšit. Super je možnost pronajmout si prostor včetně sálu + obsluhy. A opravdu na úrovni je bar. Vše fungovalo, jak mělo, včetně zázemí.

Vendula Krištofová • Oblastní charita Ústí nad Labem

Velice oceňujeme vstřícnou, rychlou a pohodovou komunikaci. Na všem bylo možné se domluvit, nic nebylo problém, cítili jsme se jako partneři, tedy "na jedné vlně". Cena byla také více než vstřícná a velmi si vážíme, že šlo upravit cenu přesně na míru dle našich technických požadavků. Takže vnímáme pouze ochotu a stejné zapálení pro věc. Byli jsme moc spokojeni.