Kvě 2017 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Program pro školy

Veřejný sál Hraničář nabízí pořady určené pro školská
a další vzdělávací a výchovná zařízení

Aktuální nabídka pořadů pro školy

Pořad na objednávku

Máte-li zájem o zajištění konkrétní filmové projekce či jiného kulturního pořadu (divadlo, workshop, přednáška apod.), napište nám na skoly@hranicar-usti.cz nebo využijte níže uvedený formulář.

Filmovou projekci lze v případě volného sálu uskutečnit prakticky do druhého dne. 

Cena vstupného je 50 Kč/osoba. Pedagogický doprovod zdarma. Dovolujeme si Vás však upozornit, že min. počet žáků na produkci je 80 při zachování výše uvedené cenové úrovně. 

Galerijní animace

Animační programy k výstavě jsou určeny zejména vzdělávacím institucím jako jsou ZŠ, SŠ nebo ZUŠ, ale objednat se mohou též další zájmové skupiny (děti a mládež, dospělí, senioři).

Obsah galerijních animací je naplňován s ohledem na půlroční tématický program Veřejného sálu Hraničář. Formou teoretických informací i tvůrčích aktivit se účastníci zblízka seznamují s vystavenými díly a lépe pronikají do problematiky aktuálního tématu výstavy současného výtvarného umění.

Animační program je vždy připravován s ohledem na konkrétní skupinu účastníků (věk a počet účastníků, časové možnosti skupiny). Délka programu je od 60 do 120 minut. Animační program vede pedagog specialista ve spolupráci se studenty Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP.

Cena programu je 30 Kč za jednoho žáka/studenta, pedagogický doprovod vstupné neplatí.

Máte-li zájem zařadit Vaši školu do databáze odběratelů školských představení vyplňte, prosím, níže Vaši emailovou adresu nebo nám napište na e-mail skoly@hranicar-usti.cz.

Nabídka školních pořadů se snaží obohatit výuku o audio-vizuální zpracování daných témat. Pořady jsou vybírány s ohledem na věkovou kategorii. Jsou vybírány tituly zabývající se celospolečenskými tématy, filmy dokumentární, snímky vyznačující se zajímavými trendy současného filmového jazyka. U snímků určených pro nejmenšího divákova dbáme zejména na výtvarně estetickou kvalitu a vizuální kultivovanost.

Vybrané projekce jsou obohaceny o krátkou přednášku s následnou diskuzí s odborníkem na konkrétní téma (diskuse s tvůrci, odborníky k příbuznému tématu, výtvarná soutěž aj.). Program je koncipován v souladu se školským výukovým plánem.

Program není zaměřen jen na filmové projekce, ale snahou je nabídnout široké spektrum žánrů – divadlo, přednášky, workshopy, galerijní animace aj. Nabídky školských představení jsou zasílány průběžně, s 1–2 měsíčním předstihem. Zasíláme informační emaily školám v regionu.